– Super den Helppes v Motole se vydařil

Jak dostat na Motolský „cvičák“ velké množství fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes – Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Martu Kubišovou a Martu Jandovou. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil, o moc přišel!

Popisek: Radní Petr Lachnit s moderátorkou Patricií Pagáčovou při sobotním Super dnu Helppes

V sobotu 18. září 2021 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes v Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce devíti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů a Signálních psů ročníku 2020/2021, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své dvacáté narozeniny. V 10 hodim byl zahájen již devatenáctý ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele, lidi s handicapem, přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební scény. Patrony nových asistenčních psů se stali Marta Jandová, Marta Kubišová, Bára Nesvadbová, Jakub Kohák, Adam Mišík, Viktor Sodoma, Václav Vydra, Jan Burian, Leona Šenková a Honza Potměšil. Mezi dalšími hosty byl i radní MČ Prahy 5, JUDr. Petr Lachnit.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Super-den-Helppes-v-Motole-se-vydaril-677729?nocache=1