– Vernisáž výstavy malebných krajinek v Komunitním centru Prádelna

„Během prázdninových měsíců mohli návštěvníci Komunitního centra Prádelna zhlédnout výstavu akademického malíře Jiřího Lhoty. Od minulé středy nabízíme v našem komunitním centru žánrově odlišnou výstavu kreseb a maleb Miloslavy Velické,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Popisek: Radní Petr Lachnit, místostarosta Lubomír Brož a Miloslava Velická při otevření výstava v KC Prádelna

Paní Miloslava Velická patří mezi seniory, kteří se účastní aktivit komunitních center, a právě absolvování kurzu kresby v komunitním centru Louka jí dodalo chuť a odvahu zobrazovat i těžší a složitější náměty. Nicméně již od dětství ráda kreslila a velký vliv na ni měl její učitel na střední škole. Od té doby si na každý výlet přibalila do tašky blok s tužkou.

Celý život působila jako učitelka v Praze 5 a díky této profesi se také snažila rozvíjet lásku ke kreslení i u svých žáků. Se svými dvěma dětmi už od školkového věku sedávala v přírodě s barvami v ruce.

Věnuje se především malbě temperami, ale ráda má i akvarel. Tématy jejích děl bývají zejména krajinky, architektura nebo zajímavé budovy. Maluje především pro sebe, neboť, jak sama tvrdí, v penzi má konečně dostatek času věnovat se svému koníčku, při kterém si vždy báječně odpočine. Občas některá díla poslouží jako hodnotný dárek pro blízké nebo známé.

“Zářijová výstava v Komunitním centru Prádelna potvrzuje široký záběr tohoto zařízení, neboť je takřka opakem předchozí expozice. Po akademicky vzdělaném umělci představí svoji tvorbu nadšená amatérka, po zneklidňujících až kontroverzních výjevech se návštěvníkům dostane uklidnění v podobě malebných krajinek. Osobně se s tímto konceptem rozmanitosti výstavního programu ztotožňuji, neboť celé komunitní centrum Prádelna také nabízí širokému spektru návštěvníků velmi pestrý program. V tomto případě také oceňuji skutečnost, že autorkou je seniorka z naší městské části, kterou k tvorbě motivoval kromě jiného kurz kresby v našem druhém komunitním centru Louka. Tudíž tato výstava je potvrzením skvělého a smysluplného fungování obou těchto zařízení,” říká JUDr. Petr Lachnit, který výstavu ve středu 15. září zahájil.