– Super den 2020 a promoce asistenčních psů se blíží

V sobotu 19. září od 10 hodin pořádá v pražském Motole obecně prospěšná společnost Helppes veřejnou promoci letošních psích studentů – asistenčních a vodících psů a jejich slavnostní předávání novým majitelům – lidem s postižením – Super den 2020. Super den proběhne pod záštitou radního Městské části Praha 5 JUDr. Petra Lachnita.

Popisek: Asistenční pes – ilustrační foto

Češi jsou národem milovníků psů, alespoň to vyplývá z různých anket a statistik, pořádaných za účelem zjištění počtu a obliby těchto čtyřnožců. Ale ne každý z nás má psa, který by nás přezul, převlékl, rozsvítil lampičku, přinesl noviny a z lednice vyndal pivo. Že je možné skutečně psy tak perfektně vycvičit ku pomoci lidem, kteří pomoc potřebují, to můžete vidět právě na sobotní akci, pořádané organizací Helppes, sídlící na Praze 5.

Obecně prospěšná společnost Helppes v letošním roce oslaví na této akci devatenácté narozeniny. Je jedinou neziskovou organizací svého druhu v ČR, která pomáhá osobám se zdravotním postižením na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů a poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa přes proškolení klienta až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes splňuje všechny zákonem o sociálních službách dané podmínky, je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a poskytuje tyto služby pomocí profesionálního týmu pracovníků a odborníků nejen na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným zaměřením na práci s osobami se zdravotním postižením.

S organizací Helppes velmi aktivně spolupracuje také Městská část Praha 5, na jejímž území se Helppes nachází a jejíž představitelé podporují užitečné aktivity této neziskovky, Za Městskou část Praha 5 se akce zúčastní radní JUDr. Petr Lachnit, který převzal záštitu nad touto akcí.

Po celý den bude připraven bohatý program pro dospěláky i jejich dětské doprovody. K vidění budou netradiční ukázky dovedností asistenčních psů i jediného vodícího mini koníka v Evropě. Návštěvníci budou moci podpořit výcvik asistenčních, státem nedotovaných psů pro lidi s postižením dobrovolným vstupným nebo zakoupením originálních reklamních předmětů.

Akcí provází moderátorka Patricie Solaříková, Jan Čenský a Mirek Konvalina. Patronát nad letošními psími maturanty již tradičně převezmou známé osobnosti, které svým benefičním vystoupením přijdou podpořit projekt „Pomoc přichází na čtyřech tlapkách“. Účast přislíbili např. Marek Ztracený, Adam Mišík, Zbyněk Drda, Jakub Kohák, Viktor Sodoma, Marta Jandová, Marta Kubišová, Anna Fialová, Bára Nesvadbová, Jana Stryková, Leona Šenková, V-Rock a další známé osobnosti.