– Praha 5: Výstava Romana Nováka „Pod maskou je tma“ v Komunitním centru Prádelna

„Poslední letošní výstavou v Komunitním centru Prádelna bude výstava nové tvorby Romana Nováka, která nese název Pod maskou je tma. Vernisáž výstavy za účasti autora proběhne v pátek 29. listopadu od 18 hodin v Komunitním centru Prádelna,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Autorova předchozí výstava na jaře 2018 patřila k nejvýraznějším počinům výstavní sezóny, na zakončení té letošní připravil přehlídku své nejnovější tvorby. Těžiště jeho tvorby spočívá v malbě, která se pořád vyvíjí a vyznačuje velkým tematickým i stylovým rozsahem a v níž dominuje energická spontánnost a syrová autentičnost. Znalci jeho tvorby tvrdí, že Roman Novák je evidentní vizionář, obrazy se jej samy zmocňují, převracejí jej a usazují se, kam je třeba. Maluje při zaměstnání, po večerech, hluboko do noci, napříč ostatním povinnostem. Tečkuje, vyřezává, lije barvu, zápolí s hmotou. Ve své tvorbě je poznatelný a zapamatovatelný, přesto umí šokovat a pořádně překvapit, což je výsostně nenudná kombinace. V jeho expresivních obrazech, v nichž se zrcadlí zejména indiánské a mexické vlivy, se pohybuje precizně, a přesto hravě. Objekty, které tvoří, jsou dost bizarní, tvorové, kteří mu vznikají pod rukama, jsou vcelku milí strašidláci. Jeho tvorbě se dá věřit, protože je upřímná. Roman se baví a baví.

O tom všem se budou moci na vlastní oči přesvědčit návštěvníci vernisáže výstavy v pátek 29. listopadu 2019 od 18 hodin v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici 38a.

„Výstavní činnost Galerie Prádelna v Komunitním centru Prádelna se stala organickou součástí samotné filozofie fungování komunitního centra, kdy umění přichází za divákem do jeho přirozeného prostoru, a nikoliv divák za uměním, jak se to děje v galerii. Tvorbu Romana Nováka rád sleduji. Barevné exploze jeho obrazů jsou navíc nejlepší lék na podzimní chmury,“ zve na výstavu JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.