– Praha 5 podpořila i pro rok 2022 pokračování projektu zvýhodněného plavání pro seniory v bazénu SK Motorlet v Radlicích

Praha 5 podpořila i pro rok 2022 pokračování projektu zvýhodněného plavání pro seniory v bazénu SK Motorlet v Radlicích

Popisek: Bazén SK Motorlet v Radlicích

Projekt zvýhodněného plavání pro seniory v bazénu SK Motorlet v Radlicích pokračuje i v roce 2022. Bohužel prudký nárůst cen energií donutil provozovatele bazénu ke zvýšení cen za plavání v příštím roce. Nárůst ceny za plavání se tudíž odrazil i ve zvýšené ceně zvýhodněného plavání pro seniory z MČ Praha 5 v roce 2022.

V rámci projektu ´Plavání pro seniory za zvýhodněné vstupné´ pořádaném pod záštitou radního MČ Praha 5 JUDr. Petra Lachnita se spoluobčané starší 60 let s trvalým pobytem v městské části Praha 5 dočkali dalšího pokračování. Každý pátek od 13.00 do 15.00 hodin v plaveckém areálu SK Motorlet v Radlické ulici (zastávka Radlická, tramvaj č. 7) zaplatí senioři z MČ Praha 5 za 90 minut plavání 65 Kč.

Podpora aktivního života seniorů

Přínosem tohoto projektu je podpora aktivního života seniorů, která jim umožňuje finančně dostupné sportovní aktivity a relaxaci. Účastníci tak rovněž navazují nové kontakty a přátelství s dalšími seniory, což může v některých případech vést k odstranění či snížení pocitu izolovanosti.

Bazén SK Motorlet v Radlicích

Plavání? Lze provozovat v každém věku, říká radní

„Praha 5 je moderní a neustále se rozvíjející městskou částí, která se snaží vytvářet širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Počet seniorů naší městské části dlouhodobě roste, proto pro ně chceme nabídku těchto služeb rozšiřovat. A právě plavání je sportovní a relaxační aktivitou, kterou lze provozovat téměř v každém věku,“ doplnil JUDr. Petr Lachnit.

Již vydané permanentky platí i pro rok 2022. Senioři, kteří si ještě nevyzvedli permanentku na plavání v bazénu Motorletu, si ji mohou vyzvednout zcela zdarma ve 2. poschodí budovy úřadu MČ Praha 5 na náměstí 14. října 4, a to každé pondělí a středu od 8.00 do 18.00 hod. v kanceláři č. 213. Při vstupu do plaveckého bazénu SK Motorletu předloží senioři u pokladny permanentku a po uhrazení částky 65,- Kč mohou po dobu 90 minut využívat 25metrový plavecký bazén s 6 dráhami, whirlpoolem a saunou.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/26484-praha-5-podporila-i-pro-rok-2022-pokracovani-projektu-zvyhodneneho-plavani-pro-seniory-v-bazenu-sk-motorlet-v-radlicich.htm