– Nabídka online kurzů a podpůrných skupin pro pečující v PROSINCI

1.12. 17 – 19 hod:            Jak se nezbláznit v předvánočním čase (podpůrná psychoterapeutická skupina)
Jak využít předvánoční čas na relaxaci a nenechat se pohltit stresem způsobeným péčí a navíc předvánočními přípravami. Skupina se bude zaměřovat na krátké relaxační techniky ke zklidnění a načerpání psychických sil.

7.12. 9.30–11.30 hod:     Zklidnění mysli a chvíle pro uvolnění nejen při pečování (kurz)
Kurz je zaměřen na celkové zklidnění a práci s myslí a zvládáním negativních myšlenek, strachů, obav a dalších emocí. Naučíme se, jaké jsou možnosti relaxace a čeho můžeme využívat, abychom se celkově zklidnili a nabrali sílu.

8.12. 9.30–11.30 hod:     Jak využít adventní čas k nabírání sil (kurz)
Můžeme se naučit optimistickému myšlení? Jak je možné zvládnout extrémní vypětí a nároky, které přináší péče? Advent je čas k zamyšlení jak a kam směřovat a o co usilovat. Budeme se zamýšlet nad cíli osobními, cíli péče a vztahovými otázkami u lidí, kteří dlouhodobě pečují.

13. a 14.12. 17–20 hod: Zásady úspěšné komunikace (akreditovaný kurz)

V kurzu se seznámíte s konkrétními technikami, které vám pomohou při komunikaci s těmi, o které pečujete. Budete moci reflektovat dosavadní způsob vaší komunikace a zjistit, proč některé zvyklosti nefungují a co můžeme udělat jinak. Prakticky si vyzkoušíme vedení rozhovoru, aktivní naslouchání a práci s emocemi. Budeme se zabývat chybami v komunikaci a komunikačními bariérami.

14.12. 9.30 – 11.30 hod: Co péče dává a bere: naše zvyky a jejich výhody a nevýhody  (podpůrná psychoterapeutická skupina)
Jakou roli hrají zvyky a tradice v životě pečujícího a jak zvládat každodenní rutinu tak, aby nás podporovala a nebyla naopak zátěží v dlouhodobé péči.

15.12. 10 – 11 hod:          Trénování paměti (kurz)
Víte o tom, že můžete mozek posilovat stejně jako svaly? Vyzkoušejte si to s námi. Potrénujeme paměť, smysly i slovní zásobu. Vyzkoušíme si postřeh a koncentraci. Seznámíme vás s různými paměťovými technikami. Je dobré vědět, že trénink paměti je i výbornou prevencí Alzheimerovy choroby.

 

Kontakt pro zájemce:
renata.dohnalova@pecujdoma.cz, 734 682 249
zdenka.hlavnickova@pecujdoma.cz, 730 195 061
www.pecujdoma.cz