– Petr Lachnit zahájil Mikulášskou šachovou nadílku

Smíchovská radnice se stala v soboru 1. prosince 2018 dostaveníčkem 68 mladých milovníků hry královské, kteří v doprovodu svých nejbližších, trenérů a vedoucích přijeli bojovat nejen na šachovnicích, ale ukázat i své umění při tvorbě masek.

Popisek: Radní Petr Lachnit na turnaji Mikulášská šachová nadílka

Záštitu nad turnajem převzal JUDr. Petr Lachnit, radní pro sociální oblast Městské části Praha 5, který při zahájení turnaje hráče pozdravil a popřál jim hodně zdaru v nastávajících bojích.

Hrálo se Švýcarským systémem, 7 kol, 2×25 minut na partii. Boje na špici startovního pole byly vyrovnané, a tak o vítězích rozhodlo až poslední kolo. V kategorii starších žáků zvítězil Petr Souček z Unychez a v kategorii mladších žáků Tomáš Hrbek z pořádajícího Šachového klubu Smíchov.

Pěkné poháry a věcné ceny zajistil pořadatel Šachový klub Smíchov díky těm, kteří turnaj podpořili. Hráči vyjádřili svůj dík mohutným potleskem Úřadu Městské části Praha 5 za dlouhodobou podporu šachového sportu na Praze 5. Turnaj měl hladký průběh, hráče bezesporu uspokojil a svým konáním obohatil slavnostní společenskou předvánoční atmosféru v hlavním městě republiky.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Petr-Lachnit-zahajil-Mikulasskou-sachovou-nadilku-561749?nocache=1