– Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!

Jak dostat na Motolský „cvičák“ 1500 fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes – Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Martu Kubišovou a Milana Peroutku. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil, o moc přišel!

Popisek: Radní Petr Lachnit na sobotním Super dnu v Motole

V sobotu 21. září 2019 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce čtrnácti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů, Signálních psů a Vodících psů ročníku 2018/2019, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své osmnácté narozeniny. V 10 hodin byl zahájen již sedmnáctý ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele, lidi s postižením, přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební scény. Patrony dvanácti nových asistenčních psů se stali Jana Stryková, Josef Laufer, Heidi Janků, Marta Kubišová, Vašek Vydra, Milan Peroutka, Jakub Kohák, Karel Kahovec a George & Beatovens, Viktor Sodoma, Pavel Callta, Pavlína Soudková, Martin France, Leona Šenková. Mezi dalšími hosty byl i radní MČ Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit.

Role moderátorů se tradičně na výbornou zhostili Jan Čenský, Mirek Konvalina a Patricie Solaříková-Pagáčová.

V rámci bohatého programu bylo možné zhlédnout také různé netradiční ukázky výcviku asistenčních psů.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Lachnit-v-Motole-promotorem-studenti-na-nej-stekali-597161?nocache=1