– Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!

Jak dostat na Motolský „cvičák“ spousty fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes – Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Martu Kubišovou a Milana Peroutku. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil, o moc přišel!

popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit na Super dnu Helppes 2020

V sobotu 19. září 2020 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce patnácti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů, Signálních psů a Vodících psů ročníku 2019/2020, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své devatenácté narozeniny. V 10 hodin byl zahájen již osmnáctý ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele – lidi s postižením přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební scény. Patrony nových asistenčních psů se stali například Milan Peroutka, Jan Čenský, Jakub Kohák, Viktor Sodoma, Marta Kubišová, Zbyněk Drda, Leona Šenková, Fanda Nedvěd, Patricie Pagáčová a Mirek Konvalina. Mezi dalšími hosty byl i radní MČ Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit.

Rolí moderátorů se tradičně na výbornou zhostili Jan Čenský, Mirek Konvalina a Patricie Pagáčová.

V rámci bohatého programu bylo možné zhlédnout také různé netradiční ukázky výcviku asistenčních psů.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Lachnit-v-Motole-promotorem-studenti-na-nej-stekali-637737?nocache=1