– XXII. Ročník Turnaje tolerance v malé kopané

„Národnostní menšiny mají řadu odlišných zvyků a zvyklostí od majority. V rámci vytváření občanské společnosti chápeme tyto odlišnosti jako součást multikulturního prostředí. Věříme, že vzájemné působení a ovlivňování může prospět i menšinám i většině,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Popisek: Turnaje tolerance v malé kopané

Zvláštní úlohu v soužití různých kultur má kopaná. Ta se totiž hraje fakticky na celém světě a vždy podle stejných pravidel.

Proto i Praha 5 se zapojuje a podílí na organizaci turnaje národnostních menšin v malé kopané o pohár místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky.

Letošního už dvacátého druhého ročníku Turnaje tolerance se účastní třicet mužstev různých národností. Pestrost dresů, barev pleti i změť češtiny s jinými jazyky tvoří dokonalý kolorit turnaje. Proto je turnaj tak oblíben a populární u příznivců jednotlivých mužstev a diváků, kteří chtějí vidět amatérský fotbal vysoké úrovně. Rychlý sled zápasů, které se současně hrají na čtyřech hřištích, je zejména pro děti neopakovatelným zážitkem.

Zvu proto všechny občany naší městské části: Přijďte se podívat na Julisku v Praze 6 – Podbabě 26. září 2020 od 10:30 do 18 hodin. Bude vás to bavit!

Já tam budu v každém případě a i vaším jménem se zúčastním předávání cen pro nejlepší mužstva i hráče.