– Kantorkovy vtipy baví i po letech… Říjen v Galerii Prádelna patří tradičně legendárnímu kreslíři

Kantorkovy vtipy baví i po letech… Říjen v Galerii Prádelna patří tradičně legendárnímu kreslíři

Popisek: Výstava kreslených vtipů Pavla Kantorka v Komunitním centru Prádelna

Stalo se již tradicí, že říjen patří v Galerii Prádelna při stejnojmenném komunitním centru kresleným vtipům a karikaturám známého výtvarníka Pavla Kantorka. Nejinak tomu je i letos, kdy ve středu 12. října 2022 začala za účasti radního JUDr. Petra Lachnita výstava „Babí léto s humorem 5“. Výstavu můžete navštívit do 31. října 2022.

Výstavu „Babí léto s humorem 5“ opět připravil Spolek InGarden ve spolupráci s komunitním centrem Prádelna a za finanční podpory radnice Prahy 5. Expozice představuje v podobě 40 velkoformátových tisků průřez autorovou tvorbou a nabízí tak vtipy známější i méně známé, některé dokonce nikdy dříve nepublikované. Součástí výstavy je také životopisný panel o autorovi s kontaktními údaji na spolek InGarden, který je výhradním zástupcem autorských práv Pavla Kantorka v České republice a jeho tvorbu přibližuje pomocí výstav, prodejem tisků a dalších předmětů spojených s autorovou tvorbou.

„Roletka“ s vtipem v životní velikosti

Novinkou letos byla vernisáž výstavy, na které byl promítán rozhovor s Pavlem Kantorkem. Ozvláštněním zahájení byla také „roletka“ s vtipem v životní velikosti, kterou je možné využít pro fotografování přímo ve vtipu Pavla Kantorka.

Autor dával svým postavičkám koček a psů v kreslených vtipech lidské vlastnosti a často za ně schovával i politické narážky, vždy však uměl skvěle pootočit perspektivu běžných situací, což divákovi umožňuje na chvíli opustit tíhu každodennosti a od srdce se jí zasmát. Jeho karikatury zachycující absurdní situace s naprostou samozřejmostí tak mají nadčasovou platnost.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/27911-kantorkovy-vtipy-bavi-i-po-letech-rijen-v-galerii-pradelna-patri-tradicne-legendarnimu-kresliri.htm