– Udělení čestných uznání a medailí Městské části Praha 5 příslušníkům Policie ČR, Městské policie hl. m. Prahy, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy

V úterý 11.10.2022 se konalo v jednací síni zastupitelstva MČ Praha 5 tradiční slavnostní udílení čestných uznání a medailí Městské části Praha 5 příslušníkům Policie ČR, Městské policie hl.m. Prahy, Hasičského záchranného sboru hl.m. Prahy a Zdravotnické záchranné služby hl.m. Prahy, působících na území Prahy 5.

Návrhy na toto čestné uznání včetně zdůvodnění předkládají ředitelé policií, hasičského záchranného sboru a zdravotnické záchranné služby. Získání čestného ocenění je podmíněno především vzorným plněním služebních povinností, mimořádným činem, který se vymyká z běžné služby a samozřejmě také aktivitami, které přesahují běžný rámec služby a přispívají rozvoji práce a dobrému jménu bezpečnostních sborů, hasičů a záchranářů.

Odměněno za mimořádné činy a vzornou službu bylo celkem 20 příslušníků z řad Městské policie hl. m. Prahy – Obvodního ředitelství Praha 5, Policie ČR – Obvodního ředitelství Praha II a Hasičského záchranného sboru hl. m. Praha a Zdravotnické záchranné služby hl.m. Prahy.

Čestná uznání a medaile předal oceněným radní pro bezpečnost Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který ve svém projevu poděkoval oceněným příslušníkům bezpečnostních sborů, hasičům a záchranářům za jejich každodenní nelehkou práci, při které mnozí z nich nasazují své životy a vyzdvihl tradičně dobrou a stále se rozvíjející spolupráci záchranných složek a Městské části Praha 5.