– 50 svišťů ve věku 15 měsíců až tří let… Jesličky Hřebenka přivítaly v novém školním roce další děti

Popisek: Jesle Na Hřebenkách

„Velké poděkování patří městské části Praha 5, která zrekonstruovala a zmodernizovala další patro jeslí na Hřebenkách a díky tomu se rozšířila kapacita jeslí na celkový počet 50 dětí ve věku 15–ti měsíců až 3 let. Pro rodiče se tak rozšířila nabídka péče o ty nejmenší děti a mohou tak uvažovat i o nástupu do zaměstnání. Na základě požadavků rodičovské veřejnosti byla také zachována provozní doba od pondělí do pátku od 7:00 do 17:00 hodin,” uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Děti jsou rozděleny na dvě oddělení, mladších a starších dětí. Péči o ně zajišťují profesionální pracovnice s odbornou způsobilostí. Děti s tetami v jeslích budou po celý rok pomalými krůčky objevovat svět v různorodých každodenních činnostech, které jsou rozděleny na týdenní programy se zážitkovou pedagogikou. Děti se rozvíjí v pohybu, výtvarných a tvořivých aktivitách, dovednostech, rozumových schopnostech, v získávání hygienických návyků, poznávání bezpečného prostředí.

Slavnostní otevření dalšího patra jeslí na Hřebenkách v Praze 5

Měsíc září je v jesličkách zaměřen na téma ´Pojď mezi nás´, kde nově příchozí děti prochází pozvolnou adaptací, seznamují se s prostředím a s novými kamarády. A mají se na co těšit, tým pracovnic pro ně připravil zajímavé akce, programy a hry jak v interiéru, tak v nádherných zahradních prostorách plných zeleně s dětských hřištěm s novými herními prvky a venkovní terasou pro celoroční pobyt dětí na čerstvém vzduchu. „Přejeme všem nádherný začátek školního roku,“ přejí jesle i jejich zřizovatel, Praha 5.

Pro rodiče, kteří se ještě nerozhodli, kam jejich dítě v tomto školním roce nastoupí, mohou podávat přihlášky během celého roku, více informací naleznete na stránkách www.csop5.cz/jesle, nebo můžete kontaktovat vedoucí jeslí Bc. Mrózkovou na tel. 774246007, mohou navštívit i facebookové stránky csop5.