– Petr Lachnit zahájil 23. ročník smíchovské SENIOR-KY

Radní Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit zahájil v sobotu 25. září dvacátý třetí ročník mezinárodního šachového turnaje SENIOR-KA. Tento šachový turnaj je připomínkou Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října.

Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit zahájil XXIII. ročník smíchovské šachové SENIOR-KY

Mezinárodní den seniorů vyhlásil Kofi Annan, tehdejší generální tajemník Organizace spojených národů, poprvé na 1. října roku 1998. Mezinárodní den seniorů je oslavou všeho, co společnosti staří lidé přinášejí. Upozorňuje však také na problémy, se kterými se potýkají, například jejich zneužívání.

Významný den si připomněli také dlouholetí organizátoři turnaje, tj. pracovníci Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, neboť většina jejich služeb je zaměřena právě na pomoc seniorům.

Mezinárodní šachový turnaj pod záštitou radního JUDr. Petra Lachnita se hrál na Smíchovské radnici, Švýcarským systémem, 7 kol, 2×20 minut. Turnaje se zúčastnilo 59 hráčů a hráček. Ženy starší padesáti let a muži nad šedesát let, bez ohledu na šachové tituly a registraci.

Nejlepší hráči na prvních třech místech ve všech čtyřech kategoriích byli oceněni. Hlavní cenou je Putovní pohár Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Absolutním vítězem letošního ročníku smíchovské SENIOR-KY se stal Miloš Vrabec.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Petr-Lachnit-zahajil-23-rocnik-smichovske-SENIOR-KY-678374?nocache=1