– Začínali kresbou, ta je tak nadchla, že toužili postoupit dál. Kurz malby pro seniory v Komunitním centru Louka

Začínali kresbou, ta je tak nadchla, že toužili postoupit dál. Kurz malby pro seniory v Komunitním centru Louka

Popisek: Kurz malby v Komunitním centru Louka

„Plný barev, rozvoje vnímání i kreativity – to je nový Kurz malby pro seniory, který v září odstartoval ve smíchovském Komunitním centru Louka,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Zájem seniorů o výtvarné techniky rostl již v loňském roce, kdy zde probíhal Kurz kresby. Na něm se senioři seznámili s technikou stínování, s kompozicí, měřítkem a dalšími pojmy, kromě toho však také experimentovali s barevným pastelem a vodovkami. A to byl ten okamžik, kdy práce s barvami účastníky kurzu nadchla, což bylo impulzem pro další rozvoj seniorů v oblasti výtvarného tvoření.

Kurz malby v Komunitním centru Louka

Díky podpoře v rámci projektu SenSen plní sen proběhla na začátku září první lekce, kde se dvanáct seniorů pustilo do práce a začali si plnit si jeden ze svých snů – vyzkoušet si malbu na plátno.

Hledání světel a stínů

Kurz malby rozvíjí u účastníků dovednosti správné práce s barvou, správného dívání se a pozorování daného motivu, hledání světel a stínů. Cílem není naučit se vytvořit dokonalý ´fotorealistický´ obraz, nýbrž rozvíjí schopnost nahlížení na sledovaný objekt, učí vnímání okamžiku, prožitku dané chvíle, přináší zkušenost s hraním si s barvou i relaxaci a v neposlední řadě představuje čas společně strávený s ostatními při kreativní činnosti.

Výsledné práce kurzu malby v Komunitním centru Louka

Kromě praktických dovedností se senioři během kurzu seznámí i se zajímavosti z dějin umění nebo proberou aktuální dění v kultuře.

Kurz je rozdělen do dvou částí. V první se účastníci naučí práci s barvou a techniku kladení barev na plátno a pokusí se znázornit motiv květů. Další část už poskytuje volnější tvůrčí přístup, kdy se na větší formát plátna bude zpracovávat krajina tak, aby obraz vystihl i vztah k danému tématu. Setkávání budou probíhat do prosince tohoto roku, kdy je také v plánu uspořádat z vytvořených děl společnou výstavu v prostorách Komunitního centra Louka.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/26335-zacinali-kresbou-ta-je-tak-nadchla-ze-touzili-postoupit-dal-kurz-malby-pro-seniory-v-komunitnim-centru-louka.htm