– Výstava malebné přírody v Komunitním centru Louka

Popisek: V Komunitním centru Louka se koná výstava děl účastníků kurzu kresby a malby

„V říjnu je plánovaná v Komunitním centru Louka na Smíchově vernisáž výstavy obrazů s názvem Krajiny v Louce. Jak název napovídá, své oko potěšíte pohledem na obrazy malebné přírody,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Autory děl jsou účastníci kurzu kresby a malby, který probíhal necelý rok v Komunitním centru Louka, a i když na jaře byl přerušen a fungoval ´pouze´ online, vznikla nakonec více než desítka větších formátů krajin.  Někteří kurzisté s kresbou už zkušenost měli, ale mnozí se s technikou pastelu, akvarelu či větším formátem papíru setkali úplně poprvé.

Jedno z vystavovaných děl

Tvůrčí setkávání

Během kurzů bylo důležité nejen zvládnutí kresebných technik, ale i tvůrčí setkání, kde se potkávali lidé, aby si vzájemně popovídali, inspirovali se či se dozvěděli něco ze světa umění či výstav. Kurzy kresby a malby nás čekají i v dalším roce, kam jsou srdečně zváni senioři z Prahy 5. A kdo se bude chtít podívat na výsledky současných kurzistů, může se přijít na výstavu, jejíž komorní vernisáž proběhne 13. října. Pak budou obrazy k vidění v prostorách komunitního centra až do konce roku 2020.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/24636-vystava-malebne-prirody-v-komunitnim-centru-louka.htm