– Výstava Cesty Petry Lanžhotské v Komunitním centru Prádelna

Radní JUDr. Petr Lachnit zahájil v pondělí 2. května v Komunitním centru Prádelna výstavu obrazů Petry Lanžhotské “Papírová krajina”.

Lachnit: Výstava Cesty Petry Lanžhotské v Komunitním centru Prádelna

Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Dlouho připravovaná a kvůli pandemií odložená výstava v Galerii Prádelna při stejnojmenném komunitním centru v Holečkově ulici v květnu představuje tvorbu Petry Lanžhotské. Jednotícím motivem jejich obrazů jsou cesty – lesem, krajinou, zahradami, podél vodních ploch. Výstavu můžete zhlédnout do 31. května 2022.

Pradědeček Petry Lanžhotské byl akademický malíř Karel Fišera, který se učil u Aloise Kalvody, a ona tak rozhodně nezapře svůj vztah k umění. Navštěvovala malířské kurzy v Atelieru Kaštan u Jitky Hilské a také soukromé lekce u Alexandra Pavlova, kde se naučila techniky hyperrealistického portrétu, lazury, techniku starých mistrů nebo suchého štětce.

Kromě toho ráda zkouší rozličné postupy a techniky – tužka, pastel, perokresba, rozlévaná tuš, olej, akryl, akvarel. Na každé oceňuje něco jiného, ale nejvíc jí k srdci přirostly olej a akvarel.

Již téměř třicet let Petra Lanžhotská vykonává profesi kosmetičky a provozuje vlastní kosmetický salon na Kavalírce, který zároveň slouží jako “výstavní síň” jejích prací. Práce ji naplňuje, neboť také vyžaduje kreativní myšlení, zručnost a smysl pro krásu. Ve výtvarné tvorbě představují autorčin vzor impresionisté, častým motivem jejich obrazů jsou právě cesty, voda, ale velmi ráda tvoří i portréty, protože právě obličeje ji provází celou profesní cestou.

Výstavu autorka sama nazvala Cesty, neboť kromě častého motivu jejích děl symbolizuje expozice i osobní cestu za autorčiným snem – prostřednictvím výstavy se podělit s ostatními o své vnímání světa. Jelikož ze všech obrazů vychází pozitivní energie a vyvolávají příjemné pocity, je to určitě cesta dobrým směrem.

“Po dubnové fotografické výstavě je představení tvorby Petry Lanžhotské dalším výstavním ‘restem’, který Galerie Prádelna plní. Vizuálně i obsahově navíc obrazy zapadají do květnového období, plného barev, jasu a optimistické atmosféry znovuzrozené přírody. Věřím tudíž, že podobný příjemný pocit si z výstavy odnesou všichni návštěvníci”, říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Lachnit-Vystava-Cesty-Petry-Lanzhotske-v-Komunitnim-centru-Pradelna-701106