– Cvičení paměti, digitální gramotnost či jen tak si popovídat… Novinky v Komunitním centru Konírna

Cvičení paměti, digitální gramotnost či jen tak si popovídat… Novinky v Komunitním centru Konírna

Popisek: Kurz kresby pro seniory v Komunitním centru Konírna

„V novém Komunitním centru Konírna se od dubna setkávají lidé během různých aktivit. V těchto krásných prostorech proběhlo již několik kreativních dílen například s tematikou Velikonoc – senioři tvořili květinové dekorace, malovala se vajíčka či se zdobili věnce ze skořápek. Dále zde probíhají pravidelná cvičení pro seniory, workshop kresby pro začátečníky, výstavy či večerní deskové hry pro všechny generace. A nový měsíc s sebou přináší otevření dalších nových kurzů a aktivit,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Středeční dopoledne bude na kurzu „tréninku paměti pro seniory“ věnováno zlepšování mozkových funkcí, pozornosti či prostorové orientace formou zábavných her a cvičení. Procvičování mozku vystřídá tzv. „K-klub Konírna“, kde bude vyhraněn prostor pro vzájemné setkávání se, vzdělávání a povídání si o zajímavých kulturních, divadelních či volnočasových akcích; místo si tu určitě najdou i nadšenci pro literaturu. Ve čtvrtek dopoledne se otevře nový kurz „relaxační tanec“ pro ženy, kde se můžete přijít protáhnout v rytmu příjemné hudby. A odpolední zdravotní cvičení pro seniory vystřídá „kurz mobilů a tabletů“, zde se senioři dozvědí, jak naplno využívat jejich chytrá zařízení a kde budou účastníkům jednoduše a srozumitelně vysvětleny základní teoretické i praktické otázky ohledně moderních technologií.

Výtvarný workshop pro seniory v Komunitním centru Konírna

Komunitní centrum Konírna bude mít i místo pro aktivity zaměřené na zdravý životní styl, cestování, zajímavé přednášky, kde bude kladen důraz i na vzájemné vyměňování zajímavých zkušeností a dovedností. „Společně vyrazíme třeba i na tematické procházky Prahou,“ dodává radní Lachnit.

Uvítáme i vaši iniciativu a nápady k programu a aktivitám Komunitního centra Konírna, a pokud se budete chtít přihlásit na výše jmenované kurzy, můžete psát na kckonirna@seznam.cz. Budeme se těšit na společná setkávání se!