– Výlet s tajenkou Prokopským údolím potěší seniory i jejich vnoučky

Na začínající turistickou sezónu pro vás Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství další originální netradiční projekt – Výlet s tajenkou pro seniory, jejich rodiny a přátele. Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku.

Popisek: Výlet s tajenkou Prokopským údolím

„Trasa, úkoly, otázky a praktické rady byly vybrány tak, aby se dobře pobavili všichni ve věku 0-99 let. Babičky s vnoučky či přáteli se projdou a zapojí se společně do luštění tajenky, děti naleznou na trase mnoho hřišť, kde si pohrají, svezou se vláčkem, ale hlavně mohou strávit volný čas se svými rodiči, a to venku na čerstvém vzduchu,” vysvětluje radní MČ JUDr. Petr Lachnit, iniciátor projektu.

Putování začíná pod viaduktem v Hlubočepích. Délka trasy je zhruba 3 km, projde ji každý včetně malých dětí. Výlet je možný jet s kočárkem, na kole, vzít s sebou můžete i psy. Ideální je i pro děti ze školek či žáky základních škol, kteří mohou výlet projít během dopoledne (pokud to opatření proti COVID dovolí). Cesta za hádankou vede Prokopským údolím, až k železniční zastávce v Holyni. Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řády naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (ZDE) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (ZDE). Trasu lze jít, kdykoliv budete chtít.

Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek v Informačním centru Prahy 5, Štefánikova 249/30, Praha 5 (otevírací doba: pondělí a středa 8:00–18:00, úterý a čtvrtek 8:00–15:30, pátek 8:00-14:00).

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Vylet-s-tajenkou-Prokopskym-udolim-potesi-seniory-i-jejich-vnoucky-661059?nocache=1