– Výlet s tajenkou k čínskému pavilonu, z Cibulky až na stolovou horu, potěší seniory, jejich děti i vnoučky

Popisek: Na výlet do přírody, na Praze 5 i s odměnami

Na letošní turistickou sezónu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství originální netradiční projekt – Výlet s tajenkou na nejstarší pražskou rozhlednu, k čínskému pavilonu z Cibulky až na stolovou horu. Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku.

V minulých letech připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 velmi úspěšný ‘Výlet s tajenkou po mořském dně‘, ‘Výlet s tajenkou z pravěkých hradišť prokopského údolí až na Děvín‘ a ‘Výlet s tajenkou kolem vodopádů až k hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu‘. Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli celý minulý rok potkat jak v pražském Prokopském údolí tak i na Petříně.

Minulé projekty Výletu s tajenkou, které inicioval radní JUDr. Petr Lachnit, se setkaly s velký ohlasem veřejnosti. „I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se a ještě za odměnu získat drobný dárek, zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od dubna 2016 trasami našich výletů prošlo více než 7000 lidí a ohlasy jsou skvělé,“ vysvětluje JUDr. Petr Lachnit.

Vzhledem k mimořádnému úspěchu loňského ‘Výletu s tajenkou kolem vodopádů k hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu‘ pak Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo pro letošní rok zcela nový Výlet s tajenkou ‘Na nejstarší pražskou rozhlednu, k čínskému pavilonu z Cibulky až na stolovou horu‘, který Vás zavede do dalších půvabných míst Prahy 5.

Cesta za hádankou začíná a končí na tramvajové zastávce v ulici Plzeňská – zastávka Poštovka. Kočárky i kola projedou. Pejsky můžete vzít s sebou. Výlet vás zavede na romantickou kamennou rozhlednu Cibulku, která se nachází v pražské čtvrti Košíře, nad Plzeňskou ulicí ve výšce 302 m n.m. Okolo ní se rozprostírá stejnojmenný areál, jehož centrem je bývalá hospodářská usedlost a později zámeček. V roce 1817 koupil usedlost kníže a vypuzený pasovský biskup Leopold Linhart Thun-Hohenstein, který si tu vybudoval honosné letní sídlo. Statek přestavěl na empírový zámeček a na přilehlém pozemku zřídil přírodní park doplněný v romantickém duchu řadou drobných stavbiček a soch.

Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství. Trasu lze jít kdykoliv budete chtít. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek ve Vzdělávacím a informačním centru Prahy 5, Štefánikova 249/30, Praha 5, v době po-čt 8:30 – 17:00, pá 8:00-15:00 hod.

A nezapomeňte, že Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci pro vás vymyslelo i další tři výlety. Ty najdete ZDE nebo ZDE. Pořadatelé se těší, že se na nich s vámi brzy setkají.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/24303-vylet-stajenkou-k-cinskemu-pavilonu-z-cibulky-az-na-stolovou-horu-potesi-seniory-jejich-deti-i-vnoucky.htm