– V komunitním centru Louka startují nové vzdělávací cykly, které vás naučí, ‘jak na to’

Popisek: Přátelské a blízké prostředí v komunitním centru Louka na Praze 5

 „Příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 zahajuje v komunitním centru Louka dne 27. listopadu další nový vzdělávací cyklus, který je obsažen již v názvu článku Jak na to – tentokrát z oblasti sociální problematiky. Tematicky je zaměřen zejména na seniorskou veřejnost. Budeme se pohybovat v bludišti otázek a odpovědí týkajících se sociálních problémů a témat, se kterými se setkáváme v každodenním životě, nebo mohou teprve nastat,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit a pokračuje…

„Myšlenka, vzdělávat se také v oblasti sociální, vznikla přímo v našich komunitních centrech při vzájemných aktivitách a programech jako prevence bezvýchodnosti, do které se mohou dostat zejména senioři. Úžasné je, že nejen mladá generace, ale právě i senioři jsou zvyklí diskutovat na témata z různých oblastí, mají nadhled, bohaté životní zkušenosti, jsou obdivuhodní při hledání a filtrování informací a souvislostí, které je zajímají.

Pomoc s problémy

Často otevírají i v komunitních centrech své příběhy, konfrontují realitu, co život dal i vzal. Protože mají k sobě velmi blízko, prožívají a sdílejí mnohdy osobní situace, které jsou velmi spletité, někdy bojují i se strachem, někdy neví, co mají v danou situaci dělat. Možná i na vlastní pěst se snaží nejen pro sebe, ale i pro ty ostatní hledat ta nejlepší řešení. A najít je mohou v novém vzdělávacím cyklu, který nabídne řadu témat zaměřených prakticky ‘jak na to‘ v oblasti poskytování sociálních služeb, v oblasti dávkových systémů, navede, jaké možnosti dávek existují, jak žádat o jednotlivé dávky, jak řešit problémy s bydlením, jak řešit špatnou finanční situaci, dluhovou problematiku, dluhové pasti, ochranu práv spotřebitelů, kupní smlouvy, dědické záležitosti, omezení samostatnosti. Nabídnou také i poradenství v souvislosti se ztrátou životního partnera, se zdravotními problémy, s bezpečností. Novinkou je sociální poradenství, které bude zajišťovat sociální pracovník pro návštěvníky, kteří budou chtít řešit na místě svůj problém.

Hlavním posláním centra je to, aby lidé věděli, že na nic nemusí být sami a že pomocná ruka je vždycky poblíž

Na jednotlivé cykly budou zváni hosté z řad odborníků a budou zodpovídat dotazy, dotknou se úskalí jednotlivých problematik. Jednotlivé vzdělávací cykly jsou otevřené, není nutno se na ně objednávat. V listopadu tedy startujeme, sledujte programy komunitního centra Louka ZDE, nebo zavolejte na tel. 775788006, přijďte se dozvědět něco nového a poradit se jak na to. Těšíme se na Vás,“ uzavřel výčet výhod a aktivit radní pro Prahu 5.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/22881-vkomunitnim-centru-louka-startuji-nove-vzdelavaci-cykly-ktere-vas-nauci-jak-na-to.htm