– Tentokrát na Petřín, tajnými cestami. Úplně nový Výlet s tajenkou ´Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu´

Foto: CSOP Praha 5 (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Ani leckterý Pražák netuší, co za poklady skrývá zahrada Kinských

„Na turistickou sezónu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství další originální netradiční projekt, Výlet s tajenkou ´Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu´,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku.

Již minulý rok připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 velmi úspěšný Výlet s tajenkou ´Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín´. Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli celý minulý rok potkat v pražském Prokopském údolí. Minulý projekt Výletu s tajenkou, který inicioval radní JUDr. Petr Lachnit, se setkal s velký ohlasem veřejnosti.

Ohlasy jsou skvělé

„I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se a ještě za odměnu získat skleničku s pohádkovým motivem, zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od dubna 2020 celou trasu prošlo více než 2000 lidí a ohlasy jsou skvělé, “ vysvětluje JUDr. Petr Lachnit.

Výlet začíná v zahradě Kinských

Tentokráte na Petřín

Vzhledem k mimořádnému úspěchu minulého Výletu s tajenkou pak Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo pro letošní rok zcela nový Výlet s tajenkou ´Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu´, který Vás zavede do dalších půvabných míst Prahy 5.

Nový výlet vás zavede na asi nejznámější kopec v Praze – na Petřín. Ale nepovedeme vás klasickou cestou přes Újezd, ale tajně zadem, kudy to zná jen málo Pražáků.

Cesta krásnou zahradou

Provedeme vás krásnou zahradou kolem úchvatného paláce až k neobvyklému kostelíku sv. Michala nahoru k Růžovému sadu ke známé Petřínské rozhledně. Budete vyplňovat doplňovačku, a pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek v Informačním centru Praha 5, Štefánikova 249/30, Praha 5 (otevírací doba: pondělí a středa 8.00–18.00, úterý a čtvrtek 8.00–15.30, pátek 8.00-14:00 hod.)

Petřínský výlet není kromě jednoho stoupání nijak terénově náročný, většina cesty vede po asfaltkách, v druhé části vás povede prošlapaná pěšina. Ať se vám tedy výlet líbí.

Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství. Trasu lze jít, kdykoliv budete chtít.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/25671-tentokrat-na-petrin-tajnymi-cestami-uplne-novy-vylet-s-tajenkou-kolem-skrytych-zahrad-a-vodopadu-k-hladove-zdi-az-na-petrinskou-rozhlednu.htm