– Taxík Maxík přepravuje seniory a zdravotně postižené občany z MČ Praha 5 již čtvrtým rokem

Již čtyři roky krouží po Praze 5 Taxík Maxík, který slouží seniorům nad 60 let a handicapovaným občanům z páté městské části. Cestujícím nabízí výhodnou cenu a ulehčuje jim tak život v situacích, které by kvůli věku nebo zdravotnímu omezení těžko zvládali.

Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Aby ovšem nevznikla mýlka – Taxík Maxík není klasickou taxislužbou, kterou může využívat kdokoliv! Výhradně přepravuje pouze seniory a zdravotně a tělesně postižené občany městské části Praha 5 starší 35 let, kteří jsou klienty Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 na základě smlouvy o poskytování úkonů pečovatelské služby.

O tuto službu projevují velký zájem klienti z řad seniorů a zdravotně a tělesně postižených občanů s trvalým bydlištěm v Praze 5. Taxík Maxík je přepravuje do nemocnic, na úřady, instituce, ale i na společenské a kulturní akce. Maxík jezdí tam, kam klienti potřebují anebo se těžko sami dostávají. Taxík Maxík jezdí po celé Praze. Cena jízdného je pro klienty výhodná, 60 Kč za osobu za 1 hodinu jízdy, doprovod, který si může klient vzít, platí stejnou cenu.

Klienti Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, kteří využívají službu přepravy Taxíkem Maxíkem v rámci pečovatelské služby se všichni shodují v prvé řadě v tom, že je pro ně tato služba cenově dostupná. Díky této službě se cítí klienti podstatně mobilnější, a to zejména ti, kteří byli odkázáni na cestování městskou hromadnou dopravu a v důsledku svého zdravotního postižení, kdy mají částečně omezenou pohyblivost a používají kompenzační pomůcky, jako jsou hole, berle, chodítka nemohli absolvovat delší jízdy. Vozidlo je uzpůsobeno požadavkům právě pro přepravu osob se sníženou pohyblivostí a největší výhodou je, že se klienti nemusí obávat o svou bezpečnost a mohou se dostat i na místa, kam by se městskou hromadnou dopravou těžko dostávali.

Taxík Maxík jezdí po území hlavního města Prahy, což je pro tyto klienty velkou výhodou. Řidič vozidla je profesionál a zkušený pracovník pečovatelské služby, velmi vstřícný a ochotný, pomůže každému při nástupu i výstupu z vozidla. Klienti si sami určují místo přepravy a čas přistavení vozidla. Výhodou je spolehlivost a dodržení podmínek při sjednání služby. Velmi významná je pro klienty bezpečnost při této přepravě, klienti mají důvěru k této službě a nemají již obavy z cestování. Pro mnohé je to naopak příjemný zážitek. Dispečink a příjem objednávek je na telefonním čísle 720 022 972, pondělí, úterý, čtvrtek 7,30 – 15,30 hodin, středa 7,30 -16,30 hodin, pátek 7,30 -14,30 hodin.