– Pohádkový les na Barrandově si užily stovky dětí

Pohádkový les na Barrandově si užily stovky dětí

Akci nepřálo počasí, ale to dětem nevadilo, dorazily jich stovky. Foto(2x): P5

Mezi nejoblíbenější akce pro děti, které pořádá pátá městská část, tradičně patří Pohádkový les. Včera se pod názvem „Příběh Philease Fogga a jeho cesty kolem světa za 80 dní“ konal na Barrandově a přes vytrvalý déšť a bouřky si ho nenechalo ujít 600 dětí i dospělých.

Akce začala v dopoledních hodinách v Lamačově ulici a končila na cestě za Základní školou Chaplinovo náměstí. Na startu děti vyfasovaly průvodní dopis, do kterého sbíraly písmenka do doplňovačky. V cíli pak od indické princezny Aidy dostali všichni malí poutníci dárek.

Na kilometrové trase nad Prokopským údolím na děti čekaly postavy z celého světa s výpravnými dekoracemi a děti musely u každého z nich plnit úkoly, které jim zadávaly pohádkové postavy.

Od nich pak za splněné úlohy dostaly razítka a po jejich předložení v cíli na ně čekal malý dárek. Ti starší se také pokusili uhádnout, jakou zemi představují.

lachnit-na-pohadkovem-lese-na-barrandove

Nad akcí převzal záštitu radní Petr Lachnit

Malí cestovatelé nachytali ryby pro Eskymáka, složili pizzu v Itálii nebo našli ztracený poklad na Sahaře. Po splnění všech úkolů dostali malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání.

Program sobotního pohádkového lesa zpestřily i bohaté výtvarné dekorace a profesionální kostýmy z pohádkových příběhů. Akce měla úspěch i přes chladné a deštivé počasí.

„Účast lidí na této akci za nepřetržitého deště a bouřek byla překvapující. Jsme rádi, že se všichni dobře bavili a odnesli si spoustu zážitků z příjemně stráveného dne, i když počasí nás tentokrát zle potrápilo. Náš dík patří všem rodičům a dětem, kteří dnes na Barrandov přišli. Radnice bude rozhodně takovéto aktivity i nadále podporovat,“ uvedl radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO), který nad akcí převzal záštitu.