– Petr Lachnit a Renáta Zajíčková převzali záštitu nad sportovním dnem v Aquaparku

Městská část Praha 5 uspořádala sportovní den “O pohár Městské části Praha 5 v plavání” pro žáky základních škol, který se konal v pátek dne 21. června 2019 pod záštitou JUDr. Petra Lachnita, radního MČ Praha 5 a Mgr. Renáty Zajíčkové, místostarostky MČ Praha 5. Tuto akci uspořádala Městská část Praha 5 ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím Městské policie Praha 5.

Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit a místostarostka Mgr. Renata Zajíčková při předávání poháru MČ Praha 5

Akce proběhla v Aquaparku Barrandov a zúčastnila se jí osmičlenná smíšená družstva, složená ze žáků základních škol z Prahy 5. Soutěžní družstvo tvoří osm žáků základní školy (čtyři chlapci a čtyři dívky) a jeden kapitán, kterým je strážník Městské policie Obvodního ředitelství Praha 5.

Vítězem se stalo družstvo, které získalo nejvyšší počet bodů ze sedmi disciplín. Úkolem strážníků byl bezpečný průběh sportovních soutěží a poučení dětí o bezpečném chování v provozu na pozemních komunikacích a o bezpečném chování u vody.

Po ukončení soutěží proběhla v bazénu ukázka záchrany tonoucího. Ukázku předvedli strážníci z Poříčního útvaru Městské policie.