– Babičky čtou pohádky v Dětských skupinách Hřebenka… Úžasný projekt na Praze 5

Babičky čtou pohádky v Dětských skupinách Hřebenka… Úžasný projekt na Praze 5

Popisek: Čtecí babičky v Dětských skupinách Hřebenka

„Příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 na podzim minulého roku zahájila v dětských skupinách Hřebenka (do 31. prosince 2021 jesle Hřebenka) projekt čtecích babiček,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Určitě si každý vzpomene na své dětství a kouzla pohádek, která k nám přicházela právě prostřednictvím babičky nebo dědečka, kteří nám před usnutím četli pohádky. V dnešní uspěchané době je důležité zejména pro ty nejmenší, aby si prožili své pohádkové období pokud možno co nejhezčím způsobem. A protože není pravidlem, že v každé rodině je babička nebo dědeček, na Praze 5 se rozhodli pro čtecí babičky, dědečka dosud nesehnali. Během velmi krátké doby se jim podařilo najít hned tři babičky, které se s chutí zapojily do projektu ‚Čtecí babička‘.

A jak projekt funguje? Dvakrát měsíčně přijde do dětských skupin vybraná babička, která je dětem představena opravdu jako babička. Po obědě, když se děti uvelebí v postýlkách, babička začne číst pohádku. Pohádky mají ty klasické a poučné, kde dobro vítězí nad zlem, děti učí českým tradicím, společně poznávají kulturu a podporují společenské hodnoty. Po pohádce se babička rozloučí a odchází. Děti se těší na příště a často se ptají, kdy zase přijde číst ta čtecí babička. „Některé babičky si nás našly samy, některé se nám přihlásili z našeho Komunitního centra Louka, kam chodí na kurzy a programy. Naše čtecí babičky jsou velmi aktivní ženy, plné elánu a mají dar podělit se o radost.  Jsme velice rádi, že Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 má možnost uskutečnit taková setkání a pokud to covidová situace dovolí, budeme i nadále podporovat mezigenerační vztahy. Uvědomujeme si, že pro všechny je to velice obohacující záležitost, a proto mají čtecí babičky další nabídku, a to na tradiční pečení perníčků přímo v naší kuchyni. Těšíme se všichni na sváteční atmosféru a na další setkání s našimi babičkami,“ dodává radní Lachnit.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/26715-babicky-ctou-pohadky-v-detskych-skupinach-hrebenka-uzasny-projekt-na-praze-5.htm