– Raudnitzův dům má nové logo od výtvarníka Jiřího Davida

V pátek při otevření Raudnitzova domu předal výtvarník prof. Jiří David radnímu JUDr. Petru Lachnitovi umělecké dílo, logo, které vytvořil pro nově otevřený Raudnitzův dům, dům s pečovatelskou službou v Hlubočepích na Praze 5.

Praha 5: Raudnitzův dům má nové logo od výtvarníka Jiřího Davida

Popisek: Logo pro Raudnitzův dům od výtvarníka Jiřího Davida

Tento nový dům s pečovatelskou službou provozuje příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Po předání výtvarného díla následoval podpis licenční smlouvy o bezplatném užívání výtvarného díla.

Motiv se postupně začne objevovat na všech tištěných a elektronických materiálech, týkajících se nového domu s pečovatelskou službou – Raudnitzův dům. Logo moderním způsobem symbolizuje lidský život, stáří a apeluje na ochotu nás všech chápat a pomáhat seniorům.

logo

Autor, který pro Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 logo zcela zdarma ztvárnil, je významný český malíř a fotograf. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která vznikla v roce 1987. Jiří David od druhé poloviny 80. let výrazně spoluvytváří podobu i atmosféru českého umění. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. let, kdy se také začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti. Jiří David se také věnuje mediální angažovanosti.

Originál uměleckého díla je vystaven v Komunitním centru Raudnitzova domu.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Raudnitzuv-dum-ma-nove-logo-od-vytvarnika-Jiriho-Davida-689898