– Dětský den s policií a hasiči v parku Sacré Coeur se vydařil na jedničku

Úterní dopoledne v překrásném městském parku Prahy 5 Sacré Couer patřilo dětem, kterých dorazilo přes tisíc pět set! „Počasí nás nezklamalo a atmosféra byla báječná,“ kvitoval akci JUDr. Petr Lachnit, který se jako radní pro bezpečnost tohoto dětského dne účastnil.

Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit při zahájení dětského dne s policiemi a hasiči

Městská část Praha 5 ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím Městské policie hl.m. Prahy, Policií ČR a hasiči uspořádala spoustu zábavy a soutěží pro malé i větší školáky o drobné ceny. Úkolem bylo úspěšně splnit úkoly jednotlivých stanovišť, nasbírat pět razítek, a pak si vyzvednout zaslouženou odměnu. Soutěžilo se v hodu na koš, v lovení rybiček, střílení na terč – tzv. PAINTBALL, malovalo se atd.

Na programu dne byla mimo soutěží a dovádění ve skákacím hradu také ukázka poslušnosti služebních psů včetně zadržení agresívního pachatele a předvedení jízdní skupiny na koních se simulovaným přechodem ohně a dýmem. Velkým překvapením pro všechny žáky i pedagogický dozor byl PUSHBALL. Pro nezasvěcené se jedná o fotbalové klání s velkým míčem, který po hřišti do branek přesunují koně, vedené strážníky v jejich sedle. Podívaná to byla vskutku netradiční!

Kdo chtěl a nebál se, mohl se ve stanici přírodovědců Domu dětí a mládeže projet na poníkovi a prohlédnout si krásnou expozici živé flóry a fauny.

Před budovou policejního ředitelství stála nablýskaná policejní technika, oko návštěvníkovo mohlo spatřit jak vozy, motocykly a skútry, tak i ukázku potápěčské a záchranářské výstroje poříčního útvaru městské policie.

Na akci se podílela i jednotka Hasičského záchranného sboru, zvědaví školáci tak mohli nahlédnout do útrob zásahového vozidla, a pak pod dozorem zkušených hasičů slaňovat mezi stromy.

Dětem se věnovalo více než šedesát strážníků, policistů a hasičů, kterým patří obrovské díky za jejich vstřícnost a ochotu!

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Detsky-den-s-policii-a-hasici-v-parku-Sacre-Coeur-se-vydaril-na-jednicku-581661