– Dětský den s městskou policií v parku Sacre Coeur se vydařil na jedničku

Úterní dopoledne v překrásném městském parku Prahy 5 – Sacre Coeur patřilo dětem, kterých dorazilo přes tisíc! „Počasí nás nezklamalo a atmosféra byla báječná,“ kvitoval akci JUDr. Petr Lachnit, který se jako radní pro bezpečnost tohoto dětského dne účastnil.

Městská část Praha 5 ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím Městské policie hl. m. Prahy uspořádala spoustu zábavy a soutěží pro malé i větší školáky o drobné ceny. Úkolem bylo úspěšně splnit úkoly jednotlivých stanovišť, nasbírat pět razítek a pak si vyzvednout zaslouženou odměnu. Soutěžilo se v hodu na koš, lovení rybiček, střílení na terč – tzv. PAINTBALL, malovalo se atd.

Na programu dne byla mimo soutěží a dovádění ve skákacím hradu také ukázka poslušnosti služebních psů včetně zadržení agresívního pachatele a předvedení jízdní skupiny na koních se simulovaným přechodem ohně a dýmem. Velkým překvapením pro všechny žáky i pedagogický dozor byl PUSHBALL. Pro nezasvěcené se jedná o fotbalové klání s velkým míčem, který po hřišti do branek přesunují koně, vedení strážníky v jejich sedle. Podívaná to byla vskutku netradiční!

Kdo chtěl a nebál se, mohl se ve stanici přírodovědců Domu dětí a mládeže projet na poníkovi a prohlédnout si krásnou expozici živé flóry a fauny.

Na akci se podíleli i hasiči

Před budovou policejního ředitelství stála nablýskaná policejní technika, oko návštěvníkovo mohlo spatřit jak vozy, motocykly a skútry, tak i ukázku potápěčské a záchranářské výstroje poříčního útvaru městské policie.

Na akci se podílela i jednotka Hasičského záchranného sboru, zvědaví školáci tak mohli nahlédnout do útrob zásahového vozidla, a pak pod dozorem zkušených hasičů slaňovat mezi stromy.

Tisícovce dětí se věnovalo více než šedesát strážníků a hasičů, kterým patří obrovské díky za jejich vstřícnost a ochotu!