– Charitativní fotbalový turnaj „Footbal Cup pro Radost dětem“ na Mrázovce

Nadační fond Radost dětem uspořádal ve čtvrtek 27. srpna 2020 charitativní fotbalový turnaj „Footbal Cup pro Radost dětem“. Turnaj se hrál v areálu Sokola Mrázovka a společenská setkání v rámci turnaje se pak konaly v prostorách NH Prague city Hotelu, jednoho z partnerů charitativní akce. Turnaj se konal pod záštitou JUDr. Petra Lachnita, MgA. Davida Duška a Viktora Čahoje, radních městské části Praha 5.

Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit a Kateřina Wich při benefičním fotbalovém turnaji Radost dětem na Mrázovce

Turnaje se zúčastnilo celkem 13 týmů. V každém týmu se zúčastnila vždy jedna žena. Vítězem turnaje se stal fotbalový tým BM Schop.

Součástí akce byl i bohatý kulturní program, ve kterém vystoupila celá řada známých osobností (patroni Nadačního fondu Radost dětem). Velký úspěch sklidilo vystoupení operního pěvce, sólisty Národního divadla Michaela Bragagnola.

Celkový výtěžek charitativního turnaje předala ředitelka Nadačního fondu Radost dětem paní Kateřina Wich zástupcům Fakultní nemocnice v Motole na rekonstrukci volnočasového prostoru na dětské onkologii.

Radost dětem založila Kateřina Wich v roce 2011 jako charitativní projekt. Jejím cílem tehdy bylo (a dodnes je) vytvořit organizaci, která bude pomáhat dětem napříč celou Českou republikou, a to především dětem s vážným onemocněním nebo dětem z dětských domovů. Dále si dala za cíl vytvořit skupinu lidí, kteří chtějí opravdu pomáhat, a to bez nároku na honorář, aby byl každý finanční dar v plné výši použit na potřeby nemocných dětí a jejich rodin. To dodržuje dodnes.