– Čerstvě vyzdobené, s novou zahrádkou na terase… CSOP Praha 5 obnovuje provoz v jeslích Hřebenka

Popisek: Čisté, moderní jesličky Hřebenka už se těší na své malé obyvatele

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) Praha 5 v pondělí 18. května 2020 obnovuje provoz v jesličkách Hřebenka. „Po dobu uzavření provozu pracovnice jeslí rozhodně neodpočívaly. Neměly na to čas. Pro malé návštěvníky jeslí a jejich absolventy, kteří v červnu slavnostně ukončí docházku v jeslích a nastoupí do mateřských škol, připravily pracovnice příjemné prostředí k pobytu a ke hře dětí. Nově vyzdobily interiéry, ale i hernu na venkovní terase, kde vykvetla krásná květinová zahrádka mezi herními prvky,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Jesličky mají pro děti přichystaný rozmanitý program, který je nejen pobaví, ale rovněž se i něco nového dovědí a naučí. Formou zážitkové pedagogiky si zahrají na zvířátka ze Zoo a také si vyzkouší zahrát na různá povolání včetně povolání svých rodičů. S dětmi jesličky oslaví i jejich velký dětský den se soutěžemi a hrami.  Mají přichystány další nové zábavné disciplíny i s odměnami pro děti a řadu dalších překvapení. „Chceme s dětmi hodně sportovat i venku, využijeme k tomu naši krásnou zahradu, která nabízí spoustu aktivit, ale i terasu s herními prvky a nádhernou oboru Palata s jezírky a zvířecí farmou,“ vysvětluje radní.

Vše se musí řádně umýt a vydezinfikovat… Do očistného procesu se zapojit i radní pro sociální problematiku Petr Lachnit (vlevo)

Jesle navazují na péči v rodině

V jeslích Hřebenka budou také v květnu probíhat zápisy dětí ve dnech od 25. května do 29. května 2020. Pokud rodiče čeká zpětné zařazení do pracovního procesu nebo uvažují o postupném zvykání dítěte v dětském kolektivu, mohou využít zápisů pro přijetí od září 2020.

Jesle navazují na péči v rodině, kterou doplňují a napomáhají uspokojovat přirozené potřeby dítěte. Děti mají k dispozici herny vybaveny moderními herními prvky, samostatnou ložnici ke klidnému odpočinku a sociální zařízení. Do jesliček přijímají děti ve věku od 15 měsíců do 3 let věku.

CSOP věří, že i letos bude přechod do školky pro děti příjemný. Nemusejí se nijak zvlášť připravovat, vždyť jsou ´absolventy´ jesliček Hřebenka

Pokud uvažujete o zápisu Vašeho dítěte do jeslí Hřebenka, můžete vše projednat s vedoucí jeslí p. Bc. Mrózkovou. V případě dotazů ji kontaktujte na tel.: 774 246 007, 257 221 454 nebo emailem mrozkova@csop5.cz. Bližší informace také naleznete ZDE. Zařízení má jako obvykle i prázdninový provoz a umožňuje obstarat děti i v létě, což je pro rodiče velkou výhodou zejména v době, kdy museli se svými dětmi zůstat doma v rámci mimořádných opatření. Prostě se společně s dětmi těší i na prázdniny, během kterých na ně čekají krásné hrané pohádky s překvapením. A  s dětmi, které půjdou v září do mateřských škol, se rozloučí skvělým a zdravým piknikem s malým dárečkem pro každého.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/23924-cerstve-vyzdobene-s-novou-zahradkou-na-terase-csop-praha-5-obnovuje-provoz-v-jeslich-hrebenka.htm