– 24. ročník fotbalového Turnaje tolerance

Národnostní menšiny mají řadu zvyků a zvyklostí, odlišných od majority. V rámci vytváření občanské společnosti chápeme tyto odlišnosti jako součást multikulturního prostředí. Věříme, že vzájemné působení a ovlivňování může prospět i menšinám i většině.

Lachnit (ANO): 24. ročník fotbalového Turnaje tolerance

Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Zvláštní úlohu v soužití různých kultur má kopaná. Ta se totiž hraje fakticky na celém světě a vždy podle stejných pravidel. Proto i Praha 5 se zapojuje a podílí na organizaci turnaje národnostních menšin v malé kopané o pohár místopředsedy senátu Parlamentu České republiky.

Letošního už dvacátétého čtvrtého ročníku Turnaje tolerance se zúčastní třicet mužstev různých národností. Pestrost dresů, barev pleti i změť češtiny s jinými jazyky tvoří dokonalý kolorit turnaje. Proto je turnaj tak oblíben a populární u příznivců jednotlivých mužstev i mezi diváky, kteří chtějí vidět amatérský fotbal vysoké úrovně. Rychlý sled zápasů, které se současně hrají na čtyřech hřištích, je zejména pro děti neopakovatelným zážitkem.

Zvu proto všechny občany naší městské části: Přijďte se podívat na Julisku v Praze 6 – Podbabě 18. června 2022 od 10:30 do 18:00 hodin. Bude vás to bavit!

Já tam budu v každém případě a i vaším jménem se zúčastním předávání cen pro nejlepší mužstva i hráče.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Lachnit-ANO-24-rocnik-fotbaloveho-Turnaje-tolerance-705677