– Zábava, dobrodružství i legrace; třeba jak nakrmit Ptáka Noha… Pohádkový les Prahy 5 se vydařil

Popisek: Pohádkový les v Zahradě Kinských

Mezi nejoblíbenější akce pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Strašidelný pohádkový les v Zahradě Kinských, který si v sobotu 6. listopadu nenechala ujít řada lidí. Ti všichni v Kinského zahradě zažili spoustu zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.

Akce začala v dopoledních hodinách u Musaionu, Děti za doprovodu rodičů měly za úkol na trase dlouhé jeden kilometr plnit úkoly, které jim zadávaly pohádkové postavy. Od nich pak za splněné úlohy dostaly razítka a po jejich předložení v cíli na ně čekal věcný dárek. Většině se podařilo vysvobodit z hadího zakletí krásnou princeznu. Někdo další pomohl pirátovi najít ztracený poklad nebo zachránit lesního skřítka a nasytit Ptáka Noha. Program sobotního pohádkového lesa zpestřily i bohaté výtvarné dekorace a profesionální kostýmy z pohádkových příběhů. Akce měla úspěch i přes listopadový termín daný epidemiologickou situací.

Radní JUDr. Petr Lachnit se všech akcí, které pořádá, nezapomíná též účastnit – což není zrovna běžné. Zde na Strašidelném pohádkovém lese v Zahradě Kinských

„Účast lidí v době pandemie a pozdního termínu konání několikanásobně předčila naše očekávání, jsme rádi, že se všichni dobře bavili a odnesli si spoustu zážitků z příjemně stráveného dne. Radnice bude rozhodně takovéto aktivity i nadále podporovat,“ uvedl radní Petr Lachnit, který nad akcí převzal záštitu.