– Výlet s tajenkou Kolem skrytých zahrad a vodopádů

Pro začínající turistickou sezónu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství další originální netradiční projekt – Výlet s tajenkou – Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu, uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Letohrádek Kinských
Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku. Již v minulých letech připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 velmi úspěšný “Výlet s tajenkou – Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín” a „Výlet s tajenkou – Prokopským údolím po mořském dně“. Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli v minulých letech potkat v pražském Prokopském údolí. Výlety s tajenkou, které inicioval radní JUDr. Petr Lachnit, se setkaly s velkým ohlasem veřejnosti.
„I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se, a ještě za odměnu získat drobný dárek, zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od dubna 2016 celou trasu našich výletů prošlo více než 7000 lidí a ohlasy jsou skvělé.“  vysvětluje JUDr. Petr Lachnit.
Vzhledem k mimořádnému úspěchu posledního „Výletu s tajenkou – Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín ” pak Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo pro turisty nový Výlet s tajenkou „Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu”, který Vás zavede do dalších půvabných míst Prahy 5.¨
Výlet vás zavede na asi nejznámější kopec v Praze – na Petřín. Ale nepovedeme vás klasickou cestou přes Újezd, ale tajně zadem, kudy to zná jen málo Pražáků.
Provedeme vás krásnou zahradou kolem úchvatného paláce až k neobvyklému kostelíku sv. Michala nahoru k Růžovému sadu ke známé Petřínské rozhledně. Budete vyplňovat doplňovačku a pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete ji přinést do Infocentra MČ Praha 5 ve Štefánikově ulici, a pak za ni dostanete drobný dárek.
Petřínský výlet není kromě jednoho stoupání, nijak terénově náročný, většina cesty vede po asfaltkách, v druhé části vás povede prošlapaná pěšina. Ať se vám tedy výlet líbí.
Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu, Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (http://www.csop5.cz/page/vylety/) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (www.veldo.cz). Trasu lze jít kdykoliv budete chtít. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek ve Vzdělávacím a informačním centru Praha 5, Štefánikova 249/30, Praha 5 , v době po-čt 8.30 – 17, pá 8.00-15.00 hod.