– V srpnu to budou knížky. ´Bazary zdarma´ jsou na Praze 5 velmi oblíbené. Červencový Letní Swap v KC Prádelna byl nabitý

Popisek: Letní Swap v komunitním centru Prádelna praskal ve švech

„Ve středu 21. července v komunitním centru Prádelna proběhl další z cyklu výměnných bazarů pro veřejnost tzv. Letní Swap,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit. Stejně jako o předchozí akce tohoto druhu byl i tentokrát znát velký zájem – celkem Letní Swap navštívilo skoro osmdesát účastníků všech věkových kategorií. Základ nabídky tvořil sortiment tzv. Freeshopu, který v komunitním centru funguje již několik let. Všichni návštěvníci také přinesli věci, pro které již nemají využití, ale někdo jiný by je mohl potřebovat. Nabídka se tak během odpoledne proměňovala a každý zde nalezl něco užitečného, co si odnesl domů. Všichni zúčastnění oceňovali nejen pestrý výběr, ale také příjemné prostředí a celkovou atmosféru tohoto ´bazaru zdarma´.

V srpnu se mohou milovníci literatury těšit na podobnou akci, speciálně však zaměřenou na knihy – Letní Knižní Freeshop. V úterý 17. srpna tak budou všichni moci přinést svoje knihy, které chtějí poslat do dalšího oběhu, a zároveň nalézt něco nového na čtení i pro sebe.

Radní JUDr. Petr Lachnit na Letním Swapu v komunitním centru Prádelna

Konec onlinu, opět osobní setkávání

Komunitní centrum Prádelna od začátku června obnovilo po vynuceném přerušení, kdy veškeré aktivity pro seniory probíhaly distanční formou v podobě on-line lekcí, svůj běžný provoz. Letní program probíhá již v normálním režimu, samozřejmě s dodržením všech aktuálně nařízených opatření. Návštěvníci tedy mohou zavítat do tradiční ´Letní Staropramen iKavárny´ pro seniory, která nabízí prostor pro setkávání, počítače s připojením na internet a poradnu s digitální technikou nebo možnost ochutnat nealkoholické nápoje z Pivovarů Staropramen, zahrát si stolní tenis nebo pétanque či se jenom setkat s přáteli. Senioři také jezdí na velmi oblíbené celodenní poznávací výlety mimo Prahu, minulý týden si prohlédli Kolín a příští středu zamíří do Rakovníka. V cíli výletu je vždy profesionální průvodce seznámí s historií i s nejdůležitějšími památkami a zajímavostmi. V letním programu nechybí ani akce pro nejširší veřejnost napříč věkovým spektrem jako výše zmiňované výměnné bazary, open-air koncerty v parku před komunitním centrem nebo výstava obrazů akademického malíře Jiřího Lhoty.

Nabídka Letního Swapu byla opravdu pestrá

Nový semestr pravidelných vzdělávacích a pohybových kurzů

Od září začne v komunitním centru Prádelna nový semestr pravidelných vzdělávacích a pohybových kurzů jako jsou např. Kurzy práce s PC a digitální technikou, kurzy ovládání smartphonu a tabletu, jazykové kurzy, zdravotní gymnastika pro seniory, tai-chi nebo jóga. Scházet se začnou na pravidelných trénincích seniorky z tanečního souboru Marietta stejně jako vysokoškoláci z improvizačního divadla nebo tanečníci několika streetdanceových skupin. Stejně tak se mohou návštěvníci těšit na nové výstavy, semináře, přednášky i komponované pořady pro všechny generace. Dominantní skupinu pravidelných návštěvníků tvoří sice senioři, ale něco si zde může najít naprosto každý, bez ohledu na věk nebo sociální zařazení. Podstatu fungování komunitního centra ovlivňuje a spoluvytváří především komunita lidí do jeho chodu zapojených a v případě komunitního centra Prádelna se dá říci, že toto propojení je skutečně přínosné a funkční.