– V Raudnitzově domě začne brzy fungovat wellness centrum pro seniory

V Raudnitzově domě začne brzy fungovat wellness centrum pro seniory

Zrekonstruovaný Raudnitzův dům. Foto: Jan Puci

V březnu otevře Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, což je příspěvková organizaci páté městské části, wellness centrum pro seniory v Domě s pečovatelskou službou v Hlubočepích. Informoval o tom radní pro sociální oblast Petr Lachnit (ANO). Památkově chráněný objekt nechala radnice zrekonstruovat a vybudovala v něm 25 bytů. Dva pro učitele, jeden pro správce a zbytek pro seniory.

Senioři budou mít k dispozici nový unikátní komplex služeb na jednom místě. Vybavování místností seniorského wellness centra nyní finišuje.

wellness-centrum-pro-seniory-raudnitzuv-dum-2-doc

Kadeřnictví už čeká na první zákazníky. Foto: P5

„Wellness centrum pro seniory bude součástí domu s pečovatelskou službou, který je dnes uceleným komplexem bytů zvláštního určení zejména pro seniory s trvalým bydlištěm v páté městské části. Část suterénních prostor v domě bude od března využívána pro provoz doplňkových služeb, které jsou mezi seniory vyhledávané a využívané. Jde hlavně o masáže, pedikúru a kadeřnictví,“ informoval radní Prahy 5 Lachnit.

Wellness centrum mohou využívat všichni lidé zejména seniorského věku, ale zvýhodněni jsou senioři z páté městské části.

V rekonstruovaných prostorách bude moci návštěvník využít například masérských služeb. Buď masáže celého těla, nebo dle domluvy s masérkou mohou být kombinovány na jednotlivé části těla, například šíji, záda, horní končetiny, dolní končetiny.

Nové wellness centrum bude poskytovat i pedikérské služby, a to dle přání klienta, kdy pedikérka dochází buď přímo do domácnosti klienta, nebo při hospitalizaci do nemocničního zařízení, nebo se klient může objednat přímo na místě. Další novinkou je manikúra a péče o ruce. Otevřeno bude rovněž i kadeřnictví.

„Záměr vycházel především z dlouhodobých zkušeností, požadavků a poptávky po těchto službách ze strany seniorské veřejnosti. Filosofií modernizace se tak stala dostupnost, kvalita, bezpečnost a komplexnost služeb pro seniory,“ doplnil Petr Lachnit

Raudnitzův dům

Před zhruba deseti lety byla na světě první studie na záchranu zchátralého Raudnitzova domu v Hlubočepích, který v minulosti sloužil jako zámek, panský hostinec nebo třeba soukromá venkovská rezidence v pozdně klasicistním stylu.

Nakonec byl dům v uplynulých dvou letech za 162 milionů korun zrekonstruován a stavební úpravy byly realizovány za účelem nového využití pro komfortní bydlení seniorů z Prahy 5.

Celkem zde bylo vybudováno 25 malometrážních bytů, 2+1,1+kk s bezbariérovou úpravou, vybavenost bytů bude obdobná jako v Domě s pečovatelskou službou v Zubatého 10. I v tomto smíchovském zařízení je od roku 2018 wellness centrum pro seniory.