– Třicet let Sportovního klubu vozíčkářů Praha: Výstava velkoformátových fotografií v Radlické kulturní Sportovně

Popisek: Výstava 30 let Sportovního klubu vozíčkářů v Radlické kulturní Sportovně, snímek z vernisáže, která se konala 9. září

„Ve čtvrtek byla v Radlické kulturní Sportovně zahájena výstava 30 velkoformátových fotografií věnovaná třiceti letům Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Na vzniku výstavy se podílelo několik fotografů, kteří zachytili příběhy členů klubu, jež překonávají nástrahy handicapu pomocí sportu. Fotografie zachycují sportovní výkony handbikerů, monoski lyžařů či potápěčů s handicapem,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Výstavu zahájila předsedkyně Sportovního klubu vozíčkářů Praha paní Michaela Krunclová s radním JUDr. Petrem Lachnitem. Michaela Krunclová zdůraznila, že v současné době Klub vozíčkářů Praha nabízí svým členům rekreační i závodní sporty, sportovní akce jednodenní a vícedenní, včetně akcí v zahraničí. „Možnost sportovat znamená pro vozíčkáře cestu k aktivnímu životu, seberealizaci a radost z pohybu. Sport vnímám jako nepostradatelnou součást v životě každého člověka – včetně handicapovaných. Je to lék opravdu na všechno, člověk se může krásně realizovat, vybít energii, ale i dobýt pozitivní energii, vyblbnout se, motivovat, prostě všechno. Krásně se při sportu vyčistí hlava a myšlenky,“ řekla.

Slavnostní zahájení výstavy fotografií 30 let Sportovního klubu vozíčkářů

Před 30 lety měli 1 oddíl

Již třicet let pomáhá sportovní klub vozíčkářů Praha lidem se zdravotním handicapem zapojit se do aktivního sportování. Klub před třemi desítkami let začínal skromně pouze s jedním oddílem stolního tenisu, dnes zahrnuje sedm sportovních oddílů (stolní tenis, lyžování, florbal, outdoor, potápění, tanec a orientační závod) a sdružuje přes 140 sportovců z celé republiky.

Radní JUDr. Petr Lachnit s Michaelou Krunzlovou při zahájení výstavy

Výstava je putovní

Pro všechny členy klubu vozíčkářů Praha, podporovatele i veřejnost připravil klub vozíčkářů v rámci letošních oslav třicátin klubu za účelem osvěty putovní výstavu velkoformátových fotek, která poutavě zachycuje, že mnoho bariér je pouze v našich myslích. Dokumentuje radost ze života v pohybu, silné příběhy a nezlomnost lidského ducha. Výstava byla zahájena v Praze a dále poputuje do dalších měst České republiky – Plzeň, Strakonice, České Budějovice Hradec Králové, Ostrava, Brno.

Výstava v Radlické kulturní Sportovně bude k vidění do 16.9.2021. Jejím cílem je přivést ke sportu více tělesně handicapovaných a tím zkvalitnit jejich život. Představit široké veřejnosti sport s handicapem, motivovat je k dobrovolnictví a dobročinnosti. Tvořit tak otevřenou společnost.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/26169-tricet-let-sportovniho-klubu-vozickaru-praha-vystava-velkoformatovych-fotografii-v-radlicke-kulturni-sportovne.htm