– Spolupráce Komunitního centra Prádelna se Staropramenem úspěšně pokračuje

Spolupráce Komunitního centra Prádelna se Staropramenem úspěšně pokračuje

Popisek: Senioři z Komunitního centra Prádelna na prohlídce pivovaru Staropramen

„Také druhý prázdninový měsíc přináší návštěvníkům Komunitního centra Prádelna bohatý program. V srpnu si mohou senioři zacvičit na zahradě, zahrát stolní tenis nebo pétanque či se vydat na celodenní poznávací výlety mimo hlavní město,“ uvádí JUDr. Petr Lachnit.

Nechybí ani open air koncert v podání známých a oblíbených interpretů – Dany Kláskové a Pavla Skalického. Tentokrát ponese název „Ku Praze uhání vlak aneb písničky pražských hospůdek a kabaretů“ a uskuteční se v úterý 16. srpna od 17 hodin.

Letní Staropramen iKavárna

V srpnu se také nabízí příležitost navštívit Letní Staropramen iKavárnu, kde jsou k dispozici notebooky s připojením na internet poskytující tak zázemí pro kontrolu e-mailů, rozeslání fotografií z letních akcí nebo přečtení aktualit ve společenském i kulturním dění. Toto je určeno především pro seniory, kteří doma nedisponují potřebným vybavením. Specialitou letní verze této internetové kavárny je však navíc možnost ochutnat nealkoholický nápoj z produkce Pivovaru Staropramen.

Senioři z Komunitního centra Prádelna na prohlídce pivovaru Staropramen.

Dlouhodobá spolupráce

Je to další forma dlouhodobé spolupráce s Pivovary Staropramen, významnou místní firmou, která v rámci společenské odpovědnosti a péči o lokalitu komunitní centrum podporuje. Kromě výše uvedené produktové podpory, která se nevztahuje pouze na zmiňovanou iKavárnu, nýbrž také na různé vernisáže a podobné společenské akce, společnost organizuje každoroční akci Community Days neboli Dny, kdy pomáháme, během nichž se zvelebují a vybavují prostory centra. Dokonce i v nelehké pandemické době Pivovary Staropramen poskytovaly každoročně finanční podporu, z níž se třeba vybudovala komunitní knihovna a mnoho dalšího.

Vrchol letního programu pro seniory pak již několik posledních let představuje exkurze právě do Pivovaru Staropramen, jež bývá spojená s degustací piv. Letos se uskuteční na úplný závěr léta, ve čtvrtek 1. září 2022. Počet návštěvníků je omezen a zájemci se musí předem přihlásit na e-mailu: kcpradelna@seznam.cz.

Propojení dvou světů

„Spolupráce jedné z nejvýznamnějších místních firem s naším komunitním centrem je příkladem kvalitního a funkčního projektu propojujícího dva odlišné světy. Osobně se zúčastňuji seniorských exkurzí do Pivovaru Staropramen a vždy spolu s návštěvníky oceňuji vstřícnost a profesionalitu všech zaměstnanců vůči našim seniorům,“ sdělil radní Petr Lachnit.