– Společně budeme tvořit, šít, vyrábět kulisy, loutky a i samotnou pohádku… Loutky v Komunitním centru Louka

Autor: Foto archiv artMAR ateliér

Popisek: Česká loutka je na seznamu UNESCO

„Od září letošního roku se chystá v Komunitním centru Louka nová aktivita – Loutky v Louce. Páteční dopoledne budou plná kouzelné fantazie, tvoření a hravosti… Loutkodílna uvede každého do úžasného světa pohádek a maximálně rozvine všechny smysly, schopnosti a tvůrčího ducha,“ uvádí radní Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit a pokračuje…

Skrze loutku každý člověk dokáže nádherně prezentovat svou představivost a spontánnost. Společně budeme tvořit, šít, vyrábět kulisy, loutky a i samotnou pohádku. Seznámíme se s různými druhy loutek, kdy se dozvíme, jaký je rozdíl mezi klasickou marionetou, maňáskem či javajkou. Budeme rozebírat významy pohádek a připravovat scénáře. Nahlédneme i do světa scénografie. Výsledkem by mělo být představení, které zahrajeme těm nejmenším – dětem z mateřských škol či jesliček.

Aktivně se můžou zapojit nejen senioři, ale třeba i rodiče na rodičovské dovolené. Důležitým aspektem je mezigenerační propojení, ale i inspirovat (nejen!) děti, jak tvořivě trávit svůj volný čas – a nesmíme ani zapomenout na to, že česká loutka je na seznamu světového nehmotného dědictví UNESCO.

Pokud se chcete aktivně zapojit, přihlaste se přímo přes e-mail: kclouka@seznam.cz či tel. 775 788 006. Budeme se těšit v Komunitním centru Louka (U Královské louky 5, Praha 5) na viděnou.

https://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-5/22569-spolecne-budeme-tvorit-sit-vyrabet-kulisy-loutky-a-i-samotnou-pohadku-loutky-v-komunitnim-centru-louka.htm