– Seznamte se se Seniorfitnes z. s.

bazén

Jsme nezisková organizace se , která si klade za cíl zpřístupnit pohybovou aktivitu co největšímu počtu občanů středního a staršího věku. Máme mnoho cvičebních míst nejen na Praze 6, ale po celé České republice a velký počet cvičitelů, kteří jsou absolventi kurzu cvičitel zdravotní tělesné výchovy, akreditovaného MŠMT. Tyto kurzy si sami organizujeme a neustále tak rozšiřujeme řady aktivních cvičitelů. Aktuálně budeme otevírat nový kurz 21.3.2017.

Díky dotacím z jednotlivých městských částí, MHMP a ministerstev můžeme cvičencům nabídnout hodiny v tělocvičnách, v bazénech, na společných vycházkách či na golfu za příznivé ceny v rozpětí 40 – 60 Kč. Naši cvičitelé zařazují do hodin prvky z rehabilitace, tudíž jejich cvičení slouží jako prevence bolestí zad či hlavy a vede k šetrnému procvičení a protažení celého těla. V Praze 5 cvičíme v ZŠ Kořenského, ZŠ V remízku,v KD Mlejn, v Senior rezidenci Klamovka a v bazénu Radlice. Tam poskytujeme seniorům cvičení ve vodě, což je mimořádně prospěšná aerobní aktivita pro ty, kteří potřebují odlehčit kloubům a páteři. Je vhodná při artróze, artritidě nebo jako poúrazová či pooperační rehabilitace.

Každý rok v červnu a v září pořádáme pro aktivní jedince pobyty u moře v Itálii, jejichž důležitou součástí je zdravotní cvičení pod vedením našich kvalifikovaných instruktorů. Opět za velmi příznivou cenu mohou účastníci využít bohaté nabídky cvičení, ať již na pláži, v krytém altánu, v bazénu i v moři. O tyto pobyty bývá již tradičně velký zájem.

Mezi naše další počiny patří několikrát do roka organizování Dnů pro zdraví, kde se občané mají možnost seznámit s našimi sportovními aktivitami, zahrát si pétanque, zkusit jízdu na elektrokolech apod. Tato akce bývá spojena s kulturním zážitkem, např. prohlídkou Karlova mostu a Pražského hradu, Národního muzea, Náprstkova muzea a pod. Nejbližší Den pro zdraví se bude konat ve sportovním areálu v  Radlicích 3.5.2017. Zájemci si tam budou moci zdarma zacvičit v tělocvičně či v bazénu nebo vyzkoušet Nordicwalking.

A abychom nemluvili jen o pohybové aktivitě, v našem centru na Petřinách Seniorfitnes pořádá též kurzy angličtiny, němčiny, italštiny, výuku bridže, práce s PC a pod., tyto aktivity bychom rádi v následujícím roce ještě výrazně rozšířili.

Moc rádi přivítáme mezi námi nové zájemce, ať už o cvičení nebo o jeden ze vzdělávacích kurzů.

Podrobné informace najdete na www.seniorfitnes.cz