– Senioři mají možnost projít se pivovarem i ochutnávat

Komunitní centrum Prádelna v Praze 5 připravilo na druhou polovinu srpna a začátek září několik zajímavých akcí.

Do zákulisí smíchovského pivovaru mohou senioři nahlédnout začátkem září.

Do zákulisí smíchovského pivovaru mohou senioři nahlédnout začátkem září.       Zdroj: KC Prádelna

„Během srpna si mohou senioři zacvičit na zahradě, zahrát stolní tenis nebo pétanque či se vydat na celodenní poznávací výlety mimo hlavní město,“ uvedl radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO 2011).

Nabízí se také příležitost navštívit Letní Staropramen iKavárnu, kde jsou k dispozici notebooky s připojením na internet poskytující tak zázemí pro kontrolu e-mailů, rozeslání fotografií z letních akcí nebo přečtení aktualit ve společenském i kulturním dění. Toto je určeno především pro seniory, kteří doma nedisponují potřebným vybavením. Specialitou letní verze internetové kavárny je však navíc možnost ochutnat nealkoholický nápoj z produkce Pivovaru Staropramen.

Vrcholem letního programu pro seniory je již několik posledních let exkurze do Pivovaru Staropramen, jež bývá spojená s degustací piv. Letos se uskuteční na úplný závěr léta, ve čtvrtek 1. září. Počet návštěvníků je omezen a zájemci se musí předem přihlásit na e-mailu: kcpradelna@seznam.cz.

„Spolupráce jedné z nejvýznamnějších místních firem s naším komunitním centrem je příkladem kvalitního a funkčního projektu propojujícího dva odlišné světy. Osobně se zúčastňuji seniorských exkurzí do Pivovaru Staropramen a vždy spolu s návštěvníky oceňuji vstřícnost a profesionalitu všech zaměstnanců vůči našim seniorům,“ dodal radní Petr Lachnit.