– Šachová „simultánka“ s novým mistrem světa v kategorii seniorů Vlastimilem Jansou

Na smíchovské radnici v neděli 12. května pražští šachisté a sportovní veřejnost pogratulovali šachovému velmistru Vlastimilu Jansovi k získání titulu mistra světa v kategorii šachových seniorů. Setkání se seniorským šachovým mistrem světa se uskutečnilo pod záštitou JUDr. Petra Lachnita a Bc. Lukáše Herolda, radních městské části Praha 5.

Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit gratuluje šachovému seniorskému mistru světa Vlastimilu Jansovi

Vlastimil Jansa je dlouholetým občanem Prahy 5 a svým vítězstvím v turnaji o titul šachového mistra světa seniorů, který byl hojně sledován šachisty z celého světa, významně přispěl k propagaci nejen České republiky, ale i Prahy 5.

V úvodu slavnostního setkání se uskutečnila beseda nového seniorského mistra světa s veřejností. V průběhu besedy byly rozebírány nejzajímavější šachové partie velmistra Vlastimila Jansy. Vlastimil Jansa zdůraznil, že šachy jsou sportem, který lze provozovat od útlého věku až po věk seniorský a umožňuje trávit aktivně volný čas.

Po skončení besedy v hezkém prostředí velké zasedací místnosti Smíchovské radnice proběhla šachová simultánka s novým seniorským mistrem světa. Simultánky se zúčastnil i radní Lukáš Herold a dokázal Vlastimilu Jansovi na šachovnici dlouho vzdorovat.

Závěrem simultánky hráči vyjádřili svůj dík mohutným potleskem jak Vlastimilu Jansovi, tak městské části Praha 5 za dlouhodobou podporu šachového sportu na Praze 5.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Sachova-simultanka-s-novym-mistrem-sveta-v-kategorii-senioru-Vlastimilem-Jansou-581352