Projekt integrace cizinců pro rok 2019

Úřad městské části Praha 5, odbor sociální problematiky a prevence kriminality, zpracoval i pro letošní rok žádost o dotaci ze státního rozpočtu na projekty obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2019, podanou u Ministerstva vnitra České republiky. Součástí projektu pro rok 2019 jsou již tradičně vzdělávací aktivity pro děti i dospělé. V tomto roce projekt zároveň nabídne nové aktivity pro dospělé cizince formou aktivní konverzace, předpokládá se zavedení podporovaných setkání pedagogů a vychovatelů školních družin. Prostřednictvím jednotlivých aktivit projektu by mělo být nabídnuto i seznámení s hl.m. Prahou, což podpoří nejen komunikační dovednosti, ale také sdílení společných kulturních hodnot.