– Praha 5 podpořila pokračování zvýhodněného plavání pro seniory v Aquaparku Barrandov

V rámci projektu „Plavání pro seniory za zvýhodněné vstupné“ pořádané pod záštitou radního MČ Praha 5 JUDr. Petra Lachnita se naši spoluobčané starší 60 let s trvalým pobytem v městské části Praha 5 dočkají dalšího pokračování.

Po uvolnění vládních opatření, od června 2021 každé úterý, středu, čtvrtek a pátek od 13 do 15 hodin, v Auaparku Barrandov zaplatí senioři za 100 minut plavání 55 korun.

Přínosem tohoto pokračujícího projektu je podpora aktivního života seniorů, která jim umožňuje finančně dostupné sportovní aktivity a relaxaci. Účastníci tak rovněž navazují nové kontakty a přátelství s dalšími seniory, což může v některých případech vést k odstranění či snížení pocitu izolovanosti.

“Praha 5 je moderní a neustále se rozvíjející městskou částí, která se snaží vytvářet širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Počet seniorů naší městské části dlouhodobě roste, proto pro ně chceme nabídku těchto služeb rozšiřovat. A právě plavání je sportovní a relaxační aktivitou, kterou lze provozovat téměř v každém věku,” doplnil JUDr. Petr Lachnit.

Již vydané permanentky platí i pro rok 2021. Senioři, kteří ještě nemají permanentku na plavání v Auaparku Barrandov, si ji mohou vyzvednout zcela zdarma ve 2. poschodí budovy úřadu MČ na náměstí 14. října 4, a to každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin v kanceláři č. 213.