– Praha 5 otevřela nové pracoviště pečovatelské služby v Košířích

Minulý týden v pátek bylo otevřeno další pracoviště pečovatelské služby Centra sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) na Plzeňské ulici 174 v Domě Áda. Informoval o tom radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO).

Praha 5 otevřela nové pracoviště pečovatelské služby v Košířích

Dům Áda na Plzeňské ulici, ve kterém je umístěno nové pracoviště pečovatelské služby CSOP Praha 5. Foto: P5

Pátá městská část v tomto roce dokončila rekonstrukci prostor domu Áda v Košířích. Součástí rekonstrukce bylo i vybudování výtahu, který do celého domu umožnil bezbariérový přístup.

V prvním patře domu Áda byly pro CSOP Praha 5 zrekonstruovány prostory, kde bylo aktuálně otevřeno další pracoviště pečovatelské služby.

Městské části se podle Lachnita povedlo zajistit komfort pro všechny zájemce o pečovatelskou službu spočívající ve vybudování samostatného, bezbariérového vstupu do kancelářského zázemí této sociální služby.

Dosavadní přístup do domu byl velice komplikovaný, neboť předpokládal nutnost překonání schodů, tudíž dům byl obtížně dostupný například pro seniory a lidi se zdravotním či tělesným postižením.

Tento problém odstranil nově vybudovaný přímý vstup z chodníku ulice Plzeňská 174 do výtahu, který zájemce dopraví přímo do kanceláře pečovatelské služby.

„Občané Košíř, Cibulek, Hřebenek, Motola a okolních lokalit mají v samotném srdci Košíř dostupný svůj profesionální pečovatelský tým tvořený koordinátorkou, pečovatelkami a sociální pracovnicí,“ sdělil Lachnit.

Občané Košíř a okolních lokalit podle něj budou mít možnost přijít se poradit, zkonzultovat svou situaci či požádat o zajištění pomoci například s péčí o domácnost, nákupy, dovozem a přípravou jídla, hygienou, úklidem, doprovodem k lékaři nebo na vycházku, či třeba přepravou Taxíkem Maxíkem.

Pečovatelská služba také nabízí rodinám či osobám pečujícím základní poradenství spočívající ve vytipování vhodných sociálních a dalších služeb, které jim mohou pomoci péči o blízkého zkvalitnit a zefektivnit.

Senioři v tomto pracovišti pečovatelské služby mohou získat informace o dalších službách, které poskytuje CSOP Praha 5. Dále se mohou dozvědět o aktivizačních a vzdělávacích programech a akcích, které nabízí komunitní centra Prádelna, Louka, a nově i Konírna.