– Ponořit se do svobodných snů s akvarely Jany Švástové v Galerii Prádelna…

Popisek: Akvarel Jany Švástové s názvem Rána

FOTO „Podzimní výstavní sezónu v Galerii Prádelna, která je součástí Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici, zahájí výstava akvarelů Jany Švástové. Její tvorbu si budou moci návštěvníci komunitního centra prohlédnout v průběhu měsíce září a v pondělí 23. září 2019 od 18 hodin proběhne setkání s autorkou a komentovaná prohlídka výstavy,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Jana Švástová vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze a více než 30 let pracuje v reklamě. Tato profese vyžaduje velkou dávku kreativity a nápadů, ale vždy jsou na prvním místě požadavky klienta. Postupně dospěla k názoru, že svobodně malovat a tvořit může jen pro sebe. Učaroval jí akvarel, který sice patří mezi nejobtížnější techniky, ale má tak krásné výrazové prostředky, že je stále co nacházet a poznávat.

Vlčí máky Jany Švástové, foto Galerie Prádelna

Zjistila, že malování je pro ni způsob neuvěřitelné relaxace, kdy zapomíná na to, co se děje kolem ní. Jejím světem se stává to, co se právě odehrává na papíře, prolínání barev a celý ten inspirativní proces, kdy v případě akvarelu pouze odhadujete, jaký bude konečný výsledek. Malování je pro ni určitým způsobem meditace, a protože jóga  je její další velkou zálibou, snaží se jejím prostřednictvím nahlédnout do svého nitra a to pak zachytit ve svých obrazech.

Nejraději ale vyráží do plenéru malovat květiny, přírodu, občas i městské motivy a golf a právě tato témata můžete vidět na její výstavě v Galerii Prádelna.

Vstup Do Galerie Prádelna, vstup zdánlivě všední… ale co se ukrývá za jejími zdmi? Nové světy, foto Praha 5

„Výstavy v našem komunitním centru v rámci provozu tzv. Galerie Prádelna se staly nezbytnou součástí celé koncepce centra, neboť nabízejí příležitost nejen k prezentaci zajímavých i známých umělců pro široké publikum, nýbrž také k setkávání tvůrců a jejich prací s návštěvníky všech věkových i společenských skupin, což tradiční galerie běžně nenabízejí. Osobně se tedy velmi těším na setkání s výtvarnicí Janou Švástovou, jejíž půvabné akvarely svojí snovou atmosférou po celé září obohatí prostory Komunitního centra Prádelna”, zve na výstavu JUDr. Petr Lachnit, radní Městské Praha 5.