– Petr Lachnit zahájil XXI. ročník šachového „Turnaje kosmonautů“

Smíchovská radnice se stala v sobotu 2. března 2019 dostaveníčkem 82 mladých milovníků hry královské, kteří v doprovodu svých nejbližších, trenérů a vedoucích přijeli bojovat na šachovnicích ve dvacátém prvním ročníku „Turnaje kosmonautů“ o putovní ceny dvojice kosmonautů Alexeje Gubareva a Vladimíra Remka.

Popisek: Radní Petr Lachnit při zahájení šachového Turnaje kosmonautů

Radní pro sociální oblast Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit při zahájení turnaje hráče pozdravil a popřál jim hodně zdaru v nastávajících bojích.

Hrálo se Švýcarským systémem, 7 kol 2×25 minut na partii u juniorů, 9 kol 2x 20 minut u žáků. Boje na špici startovního pole byly vyrovnané, a tak o vítězi rozhodlo až poslední kolo. Pěkné poháry a věcné ceny zajistil pořadatel Šachový klub Smíchov díky těm, kteří turnaj podpořili.

Hráči vyjádřili svůj dík mohutným potleskem Úřadu Městské části Praha 5 za dlouhodobou podporu šachového sportu na Praze 5. Turnaj měl hladký průběh, hráče bezesporu uspokojil a svým konáním obohatil slavnostní společenskou atmosféru v hlavním městě republiky.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Petr-Lachnit-zahajil-XXI-rocnik-sachoveho-Turnaje-kosmonautu-572600?nocache=1