– Nabídka online kurzů a podpůrných skupin pro pečující v LEDNU 2022

10. a 11.1. 17–20 hod: Zásady úspěšné komunikace při péči (akreditovaný kurz)

V kurzu se seznámíte s konkrétními technikami, které vám pomohou při komunikaci s těmi, o které pečujete. Budete moci reflektovat dosavadní způsob vaší komunikace a zjistit, proč některé zvyklosti nefungují a co můžeme udělat jinak. Prakticky si vyzkoušíme vedení rozhovoru, aktivní naslouchání a práci s emocemi. Budeme se zabývat chybami v komunikaci a komunikačními bariérami.

12.1. 17–19 hod:                Sociálně právní minimum v kostce (kurz)
Seznámíme vás s tím, jaká je pro pečující podpora ze strany státu, jaké podmínky platí, na co je nárok a jak si vše zařídit. Uvítáme předem vaše případné dotazy, které můžete posílat do 11.1. na email: zdenka.hlavnickova@pecujdoma.cz.

13.1. 17–19 hod:                Krátké relaxační techniky pro uvolnění (kurz)
Naučíme se základní relaxační techniky, které jsou časově nenáročné, lze některé provádět ve stoje nebo na veřejnosti a jsou snadné na provedení. Relaxační techniky jsou užitečné v náročné době, která je stresová a má na nás mnoho nároků.

17.1. 10–12 hod:                Využití kompenzačních pomůcek při péči (kurz)
Zajímá vás, jaké pomůcky při péči máte k dispozici, kde si je můžete zajistit a případně poradit se o jejich vhodném výběru? Na kurzu se také dozvíte, na co si dát pozor při jejich nákupu nebo zapůjčení.

19.1. 9.30 – 11.30 hod:    Co péče dává a bere: Je každý začátek těžký?  (podpůrná psychoterapeutická skupina)
Nový rok je výzvou pro většinu z nás. Hodnotíme a sumarizujeme minulý rok a plánujeme rok nadcházející.  Společně budeme mluvit o tom, jaký byl rok minulý, co se podařilo a co naopak bylo náročné, a jak při péči můžeme plánovat a jaké cíle má smysl si dávat do roku dalšího.

20.1. 10–11 hod:                Trénování paměti (kurz)
Víte o tom, že můžete mozek posilovat stejně jako svaly? Vyzkoušejte si to s námi. Potrénujeme paměť, smysly i slovní zásobu. Vyzkoušíme si postřeh a koncentraci. Seznámíme vás s různými paměťovými technikami. Je dobré vědět, že trénink paměti je i výbornou prevencí Alzheimerovy choroby.

24. – 25.1. 17–20 hod: Naučme se ošetřovat – úvod do problematiky (akreditovaný kurz)

Seznámíme vás s tím, co vše obnáší ošetřovatelská péče, ať už v domácím prostředí nebo v zařízení sociálních služeb. Ukážeme si, jak pečovat o ležícího i částečně soběstačného člověka a jak mu poskytovat podporu při běžných denních činnostech jako je hygiena či výživa. Dozvíte se, co je možné udělat, aby prostředí bylo co nejméně bariérové a jaké kompenzační pomůcky mohou pomoci při péči.

24.1. 17–19 hod:                Jak se vyrovnat se strachem a úzkostí (podpůrná psychoterapeutická skupina)
Strach a úzkost jsou velmi časté emoce při dlouhodobé péči a je užitečné vědět, že se dají zvládat snesitelně. Budeme mluvit o tom, co nám v tom pomáhá, co dělat, když nás přepadne úzkost nebo panická ataka. A jak jí případně předcházet.

26.1. 9.30 –11.30 hod:     Kde nabírat sílu a jak pracovat se stresem (kurz)
Kurz je zaměřen na nalézání možností pro odpočinek u pečujících, jak se průběžně zbavovat stresu, co dělat, když je naše osobní situace velmi náročná, nevidíme řešení a brzkou změnu. Naučíme se krátké techniky na zvládání vysoce prožívaného stresu. 

31.1. a 1.2. 17–20 hod:    Zásady úspěšné komunikace při péči (akreditovaný kurz)

V kurzu se seznámíte s tím, co je (a co není) demence, jak k člověku s demencí přistupovat a jak o něj pečovat. Představíme si fáze demence a specifické projevy chování člověka s demencí v jednotlivých fázích. Zaměříme se také na zásady péče a budeme se zabývat vhodnými i nevhodnými způsoby komunikace. Kurz je obohacen o praktické nácviky zaměřené na zvládání specifických situací při péči o člověka s demencí.

Kontakt pro zájemce:
renata.dohnalova@pecujdoma.cz, 734 682 249
zdenka.hlavnickova@pecujdoma.cz, 730 195 061
www.pecujdoma.cz