– Letní iKavárna v Komunitním centru Prádelna

„Jedním ze základních principů činnosti Komunitního centra Prádelna na pražském Smíchově je setkávání a prolínání účastníků různých věkových i sociálních vrstev při společné činnosti. Již několik let zde probíhá mezi seniory velmi oblíbená aktivita, která tento trend naplňuje – iKavárna pro seniory,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Popisek: Letní iKavárna v Komunitním centru Prádelna

Co si máme představit pod názvem iKavárna pro seniory? Původním záměrem této aktivity bylo nabídnout seniorům jakousi obdobu klasické internetové kavárny, kde můžete využít počítače s připojením na internet, stáhnout si maily, přečíst zprávy nebo procvičit znalosti z kurzů práce s PC, to vše pro seniory Prahy 5 zdarma. Zároveň však od samého začátku tato „kavárna“ sloužila také jako poradna s digitální technikou a představovala unikátní prostor pro neformální setkávání.

Senioři tak chodili s notebooky „po dětech“, digitálními fotoaparáty, diktafony apod. a zaměstnanci komunitního centra se individuálně věnovali jejich konkrétním technickým problémům. Postupem času se tato setkání začala stále více podobat skutečné kavárně, vytvořilo se společenství seniorů, pravidelně se scházejících a diskutujících nejen nad problematikou digitální techniky. Na připojeném snímku je záběr z Letní iKavárny pro seniory, která se konala v našem komunitním centru.