– Kurz digitální fotografie pro seniory ‘Duše z kamene‘ v Komunitním centru Louka

Popisek: Kurz digitální fotografie v KC Louka

„Kurz digitální fotografie, který právě nyní začíná v prostorách smíchovského Komunitního centra Louka, volně navazuje na workshop z roku 2019 Zakoutí domova,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit a dodává: „Minulý rok účastníci lekcí hledali skrze hledáček fotoaparátů zajímavá místa v blízkosti svých domovů. Letos jdeme ještě více do hloubky a budeme pátrat po detailech, sochařských dílech, architektuře, přírodě či zajímavých objektech po celé Praze 5. Budeme objevovat Duši Kamene.“

Kurz digitální fotografie je určen pro úplné začátečníky (seniory z městské části Praha 5), kteří si ozkouší nejen fotografování, ale i umění pozorovat, hledat dobré světlo i stín. Součástí kurzu bude focení na zajímavých místech Prahy 5 a i následné osvojení si základních úprav digitální fotografie v počítačovém programu. Čeká nás teorie i praxe a nahlédneme i do ‘landartu‘ – tedy krajinného umění, které má hodně blízko právě k například k fotografii krajiny. Fotit můžete na vlastní fotoaparát, mobil, či si můžete v centru fotoaparát i zapůjčit.

Cílem bude série 4 fotografií k tématu, které se zpracují do výstavní podoby. Vernisáž výstavy je plánovaná v našem Komunitním centru Louka na podzim 2020. Pokud jste senior z městské části Praha 5, fotografie Vás přitahuje, a chcete poodhalit základní pravidla pro focení, tak se přihlaste na kurz: kclouka@seznam.cz.